Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Radikálové se snažili dostat na sídliště Máj, policie nasadila dělobuchy

Česko

  19:00aktualizováno  22:29
ČESKÉ BUDĚJOVICE - I přes přísná policejní opatření se v Českých Budějovicích opět sešikovali radikálové a střetli se s těžkooděnci při cestě na sídliště Máj. Policie zadržela podle facebookého účtu Týdeník Policie přes 100 lidí, zraněno bylo 7 osob včetně dvou policistů.

Ilustrační foto foto: ČTK

"Vzduchem opět létají lahve. Policie se snaží vytlačit radikály z ulice Milady Horákové," hlásí z místa zpravodaj serveru Lidovky.cz. Podle něj se policii nepodařilo zabránit střetům s extremisty ani přes to, že je z náměstí Přemysla Otakara II. pouštěla po jednom, už od rána hlídala vjezdy do města a před nepovolenou demonstrací zabavila zbraně - hlavně baseballové pálky. VÍCE k tématu ČTĚTE ZDE.

Asi 400 radikálů se po shromáždění na náměstí dožadovalo vstupu na sídliště Máj, kde žije početná romská komunita. "Pusťte nás na ně," skandoval dav.

Proti extremistům nasadila psy, ohlušující dělobuchy a připravená má i vodní děla. Několik nejaktivnějších demonstrantů policie zadržela hned na začátku potyček, ale na místo k multikinu mířili další. Nakonec jich v poutech zůstalo kolem 100.

Neopakovala se ale týden stará situace, při níž se okolí největšího českobudějovického sídliště proměnilo v bitevní zónu. Policii se totiž podařilo eliminovat bojůvky extremistů hned v zárodku. Přesto desítky mužů zákona zůstaly na místě i přes noc.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat