Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Radila Nagyové, kterou trápily spekulace o vztahu s Nečasem. Teď je v policejním spisu

Česko

  6:00
PRAHA - Dávala mediální rady Janě Nagyové. Ta jí dokonce na žádost expremiéra Petra Nečase (ODS) nabídla pozici ředitelky tiskového odboru vlády. Ona odmítla. Hana Hikelová, bývalá ředitelka zpravodajských stanic Českého rozhlasu, teď figuruje v policejním usnesení v kauze šéfky Nečasova kabinetu. "Informace typu spekulací o vztahu s premiérem se jí dotkla vždy nejvíce. Více než věci okolo vlády," říká Hikelová v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Bývalá novinářka se stala letos v lednu šéfkou tiskového odboru státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti.

Policisté odvážejí obžalovanou Janu Nagyovou z oddělení na Masné ulici v Ostravě k Okresnímu soudu v Ostravě Porubě foto: MAFRA: Alexandr Satinský

Lidovky.cz: Vaše jméno figuruje v policejním usnesení ke kauze Nagyová. Jak často jste byly v kontaktu?
V poslední době vůbec ne. Od začátku roku řekněme třikrát, čtyřikrát.

Lidovky.cz: O čem se s vámi Nagyová bavila?
Šlo o konzultace ohledně bulváru a podobně.

Hikelová je členkou Rady České tiskové kanceláře. Do funkce ji nominoval poslanecký klub ODS.

Lidovky.cz: Konkrétně?
Například když Blesk uveřejnil nějaké její fotky s podtitulkem: Život s Nečasem jí nesvědčí. Ona chtěla vědět, jak to vnímám. Ptala se mě, co bulvár vede k tomu, že někdo vytáhne v únoru fotku z ledna a přidá tam takový podtitulek.

Lidovky.cz: Ale proč jste jmenována ve spisu ke kauze sledování expremiérovy ženy Radky? Podle policie jste s Nagyovou mluvila 3. dubna.
Nevím, jestli se jedná o mě. Je tam napsáno s tvrdým "y". Navíc jsem si to datum kontrolovala. V ten den jsem byla na cestě do Kazachstánu. Ale můžu to být já, protože, jak říkám, několikrát jsme si volaly.

Lidovky.cz: Předmětem vašeho hovoru byly podle policie "majetkové poměry Jany Nagyové".
O tom jsme spolu nikdy nemluvily. Opravdu šlo jen o mediální konzultace.

Lidovky.cz: Svěřila se vám někdy se svým milostným vztahem s předsedou vlády Petrem Nečasem?
Ne, to ne. Vždy ten vztah velmi tvrdě popírala.

Hana Hikelová

Hana Hikelová

Lidovky.cz: Ale spekulace v tomto ohledu byly v bulváru poměrně časté.
Informace typu spekulací o vztahu s premiérem se jí dotkly vždy nejvíce. Více než věci okolo vlády.

Lidovky.cz: Potřebovala Nagyová vůbec mediální konzultace? Vždyť s médii takřka nekomunikovala (v posledních letech poskytla jediný rozhovor v prosinci 2011 časopisu Týden, pozn. red.).
Jednou po ní někdo chtěl rozhovor a ona se mě ptala, jestli ho má poskytnout. Byly to ale úplně nezávazné konzultace.

Lidovky.cz: Vláda má svůj tiskový odbor. Proč nežádala konzultace od něj?
Myslím si, že se radši na tyto věci ptala ženy. Asi se o tom nechtěla bavit s muži a nabyla jsem navíc subjektivní dojem, že na tiskovém odboru příliš dobré vztahy nebyly. Přeci jen se asi nechtěla ptát muže na článek, který hodnotil, jaké si vzala punčocháče. Něco takového to bylo.

Lidovky.cz: Jak jste se seznámily?
Přemlouvala mě, když v prosinci končil na tiskovém odboru Michal Schuster, abych byla ředitelkou tiskového odboru, což jsem odmítla.

Lidovky.cz: Ale nějak na vaše jméno přišla. Znaly jste se již dříve?
Ne, neznaly jsme se dříve. Ptala jsem se jí na to, jak na mě přišla. Řekla mi, že jí moje jméno dal premiér Nečas. S ním jsem se profesně znala, dělala jsem s ním několik rozhovorů.

Lidovky.cz: Dá se říci, že byla Nagyová vaší známou?
Neměly jsme spolu úplně důvěrný vztah, takže nevím. Tak blízko jsem k ní neměla. Spíš se jednalo o mediální polooficiální rady.

Razie, která vedla k pádu vlády

 • Policie provedla ve čtvrtek rozsáhlou razii. Zasahovala na Úřadu vlády, na pražském magistrátu, v Lesích ČR, ve firmě Kardio Port a provedla přes 30 domovních prohlídek, mimo jiné u šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové, kmotrů Ivo Rittiga a Romana Janouška či někdejšího žalobce z pražského vrchního státního zastupitelství Libora Grygárka. ČTĚTE ZDE:
 • Policie zatkla 8 lidí: Janu Nagyovou, vedoucího Úřadu vlády Lubomíra Poula (toho jako jediného neobvinila), bývalé poslance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu, bývalého náměstka na ministerstvu zemědělství Romana Bočka, bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, jeho nástupce ve funkci ředitele VZ Milana Kovandu a zpravodajce Jana Pohůnka. Vyšetřovatelům unikl další exposlanec ODS Marek Šnajdr, který se ale sám přihlásil na policii v pátek a byl také zadržen. SOUHRN DNE ČTĚTE ZDE:
 • Policie zabavila množství dokumentů a také až 150 milionů korun (nezveřejnila, v jaké měně) a desítky kilogramů zlata.
Policisté odvážejí obžalovanou Janu Nagyovou z oddělení na Masné ulici v Ostravě k Okresnímu soudu v Ostravě Porubě
 • Policie viní Janu Nagyovou, že zneužila tajnou službu ke sledování tří osob včetně Nečasovy ženy Radky, s niž se premiér rozvádí. Ze zneužití pravomoci veřejného činitele viní vedle ní i Páleníka, Kovandu a Pohůnka, kteří sledování posvětili. ČTĚTE ZDE:
  Nagyovou obvinila policie i z korupce. Měla organizovat uplácení Tluchoře, Fuksy a Šnajdra, prostředníkem měl být Boček. ČTĚTE ZDE:
  Naopak Rittiga, Janouška, bývalého šéfa odboru městského investora Jiřího Tomana či vlivného člena ODS Tomáše Hrdličku, o nichž se mluví v usnesení o trestním stíhání Nagyové, policie nezadržela, nevyslechla, ani neobvinila. Rittig, Janoušek a Hrdlička byli v době razie v zahraničí. SOUHRN DNE ZDE:
 • Soud poslal do vazby sedm obviněných: Nagyovou, Tluchoře, Fuksu, Šnajdra, Bočka, Páleníka a Pohůnka. Kovanda se doznal a soud ho ponechal na svobodě. SOUHRN DNE ZDE:
 • V neděli večer ohlašuje premiér Petr Nečas demisi. Končí s ním celá vláda. VÍCE ZDE:
Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...

Mohlo by vás zajímat