4. října 2012 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Stížnost odstartovala Šiškův pád. Rozhodnutí padne v řádu týdnů

Petr Rafaj | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Rafaj | foto: ČTK

PRAHA Stížnost k jeho úřadu stála na počátku kauzy, kvůli níž se ministr práce Jaromír Drábek poroučel z vlády a první náměstek Vladimír Šiška skončil ve vazbě. A předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj nevylučuje, že k tomu přispěli i jeho lidé. „S policií běžně v takových věcech spolupracujeme,“ tvrdí.

LN Stížnost firmy OKsystem na postup ministerstva při výběru dodavatele služeb pro vyplácení sociálních dávek odstartovala současnou aféru, která vyústila v odchod ministra Drábka. Jak jste na tom s řízením v dané věci?
Řízení probíhá. V průběhu bylo dokonce sloučeno s jinými podněty, které v té záležitosti dorazily na úřad (v červenci úřad k řízení připojil i podnět firmy Student Agency – pozn.red.). Navrhovatelé požadují zákaz plnění smlouvy. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však zatím ještě šetří postup ministerstva, výsledek tudíž nyní neřeknu.

LN Dokdy tedy rozhodnete?
Předpokládám, že to bude v řádech týdnů.

K TÉMATU

LN Stížnost firmy OKsystem vedla k nabídce, kvůli níž se na ministerstvo zaměřila protikorupční policie. Pomáhali jste v tomto případě s detektivy?
Policisté většinou kontaktují přímo osoby, které na úřadu dané spisy zpracovávají. Jakmile se na nás policie obrátí, máme směrnicí jasně stanovený postup, jak se zachovat a žádosti vyhovět. Běžně takto s policisty spolupracujeme. Nakolik to bylo v tom případě nyní nejsem schopen říci.

LN Připouštíte ale, že tam nějaká spolupráce proběhla?
Vyloučit to nemohu. Ale detaily neznám.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.