Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Randák k Toskánské aféře: Přijdou horší skandály

Česko

  10:21
PRAHA - „Toskánská aféra“ předsedy ODS Mirka Topolánka bude mít pokračování. V rozhovoru pro LN to tvrdí bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák, který médiím minulý týden předal rozsáhlý soubor „špionážních“ fotografií z Topolánkovy letošní dovolené v italském ostrovním letovisku Monte Argentario.

Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

"Já si myslím, že samozřejmě přijdou další kauzy," řekl Randák v rozhovoru, jehož celé znění přinesou LN zítra. Podle informací, které má Randák k dispozici, se bude další díl aféry týkat vztahu mezi bankou J&T, Mirkem Topolánkem a jeho přítelem Markem Dalíkem.

"Už teď mi chodí na mobil různé esemesky o všelijakých účtech, které mají mít Topolánek s Dalíkem v J&T Bance. Tu esemesku vám klidně můžu ukázat. Říká se v ní něco v tom smyslu, že už od roku 2006 mají Topolánek a Dalík v J&T Bance účty se zvláštním režimem," tvrdí Randák. J&T Banka tuto informaci nechce a podle zákona ani nemůže komentovat. "My se k identitě našich klientů nikdy nevyjadřujeme, protože nám to nedovoluje zákon," říká mluvčí J&T Banky Petr Málek.

Na Randákova slova včera reagoval prostřednictvím SMS i Mirek Topolánek. "Je to blázen," napsal. Právě ve vazbách mezi Dalíkem, Topolánkem a J&T vidí Randák největší problém v celé aféře. Topolánek a Dalík si totiž pro svůj pobyt na dovolené pronajali vilu, kterou pro svého dosud neznámého klienta před časem kupovala J&T.

Dalík teď ukázal smlouvu se správcovskou společností Raben Anstalt, podle níž za měsíční pobyt v luxusní vile zaplatil třicet tisíc eur. Randák však upozorňuje, že mohlo jít jen o zastírací manévr a otázkou zůstává, zda Dalík peníze za pronájem opravdu zaplatil.

Další podrobnosti si přečtěte v pátečních LN, rozhovor s Randákem čtěte v sobotním deníku


Mohlo by vás zajímat