Rangers promarnili třígólový náskok

NEW YORK Hokejisté New Yorku Rangers prohráli v pátek první zápas druhého kola play off NHL na ledě Pittsburghu i přesto, že na začátku druhé třetiny vedli 3:0. „Prohrát takhle bolí. Myslel jsem si, že to už zvládneme. Druhý zápas bude pro nás ještě těžší, ale musíme se s tím vyrovnat,“ uvedl po utkání kapitán Rangers Jaromír Jágr, jenž si připsal asistenci u první branky, kterou vstřelil Straka v přesilové hře ve 14. minutě s pomocí odrazu od brusle obránce Pittsburghu Sergeje Gončara.

Hokejistům Rangers se poté povedl nástup do druhé části, kdy díky Chrisi Drurymu a Seanu Averymu zvýšili na rozdíl tří branek. „Vedení v zápase play off 3:0 svádí k myšlence, že je hotovo,“ poznamenal útočník Scott Gomez. Hráči Pittsburghu se však nevzdali a povedlo se jim dvakrát skórovat během 14 sekund ve 29. minutě. Obrana Rangers se z rychlého dvoubrankového zásahu nepoučila a stejný kousek svému soupeři povolila i ve 45. minutě. „Žádný zápas pro nás není ztracen. Máme obrovskou útočnou sílu a dokážeme nastřílet spoustu gólů. Můžeme zápas otočit, i když prohráváme o jeden, dva nebo tři góly,“ řekl český útočník Petr Sýkora, jenž po nahrávce Jevgenije Malkina dostal gólem do odkryté branky domácí Penguins do vedení 4:3.

Branky padaly po tečích bruslí Jágr, jenž na začátku své kariéry v NHL získal s Pittsburghem dva Stanley Cupy, pomohl Rangers o pár minut později k vyrovnání. Kladenský odchovanec zatáhl puk do útočného pásma a přihrávkou zpoza branky vybídl Gomeze k vyrovnání. O vítězi nakonec rozhodl při vyloučení Straky v 59. minutě ruský útočník Malkin, jenž tečoval střelu Sidneyho Crosbyho. „Spousta branek padla po odrazech od hráčů. Byl to jeden z těch zvláštních zápasů, kdy se puk odrážel kamkoliv,“ uvedl domácí kapitán Crosby k zápasu, v němž vstřelili hráči Pittsburghu první a třetí gól s přispěním brusle protihráče.

Rangers se nevedlo lépe ani v neděli. Prohráli 0:2, když vítězný gól dal ve 34. minutě Jordaan Staal v nesprávně odpískané přesilovce. Ve třetí třetině zas rozhodčí předčasně přerušili hru a o gól tak připravili newyorského Brandona Dubinského. Skóre Pittsburghu uzavřel při power play Adam Hall. Pittsburgh vede v sérii 2:0, ta se nyní stěhuje do New Yorku. čtk, spo Výsledky - 2. kolo play off, východní konference, pátek: Pittsburgh - NY Rangers 5:4 (29. J. Ruutu, 29. Dupuis, 45. Marián Hossa, 45. SÝKORA, 59. Malkin - 14. STRAKA (JÁGR, ROZSÍVAL), 22. Drury, 24. Avery (ROZSÍVAL), 51. Gomez (JÁGR, ROZSÍVAL)), Západní konference: San Jose - Dallas 2:3p (25. M. MICHÁLEK, 57. Cheechoo - 30. a 65. Morrow, 27. Modano). Sobota, východní konf.: Montreal - Philadelphia 2:4 (17. S. Koivu, 42. A. Markov - 6. a 58. Umberger, 9. J. Carter, 34. Briere (PROSPAL)), stav série: 1:1. Západní konference: Detroit - Colorado 5:1 (5., 25. a 49. Franzén (na druhou HUDLER), 26. Filppula, 31. Zetterberg - 43. Laperriere), stav série: 2:0. Neděle, východní konference: Pittsburgh - NY Rangers 2:0 (34. J. Staal, 60. Hall), stav série: 2:0.