Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ransdorf: Na dražbu mého majetku nedojde. Kde jsem vzal peníze? Do toho vám nic není

Miloslav Ransdorf | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslav Ransdorf | foto: Lidové noviny

PRAHA Europoslanec Miroslav Ransdorf (KSČM) tvrdí, že zaplatí své dluhy a odvrátí dražbu nemovitostí. Serveru Lidovky.cz sdělil, že si na část dluhu ve výši 17 milionů korun vzal úvěr a další část pokryje z vlastních zdrojů. Z jakých? "Do toho vám nic není," končí vysvětlování Ransdorf.

Nemovitosti za 2 300 000 korun, mezi nimiž je například dům v pražské Libuši nebo byt v Záběhlicích, se měly začít dražit na vyvolávací ceně 1 533 400 korun (VÍCE ČTĚTE ZDE). K tomu však podle Ransdorfa nedojde. 

V tomto domě v Záběhlicích vlastní Miroslav Ransdorf byt.

V tomto domě v Záběhlicích vlastní Miroslav Ransdorf byt.

"Termín na odvrácení dražby je, jak víte, do konce května, ale už teď vím, že na ni nedojde," řekl serveru Lidovky.cz Ransdorf. Podle něj má jeho právník již k dispozici všechny podklady "Už mám připravené všechny smlouvy a prostředky," prohlásil. 

KOMU DLUŽÍ RANSDORF:

Více než tři miliony korun europoslanec dluží zkrachovalé ostravské kampeličce Unibon, dalších sedm milionů včetně penále po něm chce také jeho přítel Vratislav Šlajer a stejnou částku také dalšímu známému, Miroslavu Branovi.

Kde získal peníze na splacení dluhu však Ransdorf příliš upřesnit nechtěl. "Mám to z vlastních zdrojů a k tomu také standardní úvěr," tvrdil.

Europoslanec je přitom zadlužený již deset let. Je tedy záhadou, z jakých vlastních zdrojů prostředky čerpal. Otázky na původ peněz však Ransdorf nepřipustil. "Do toho vám nic není," řekl a ukončil hovor.

Kde se vzaly dluhy?

Půjčka přátelům, nákup vily, nebo financování volební kampaně? Ransdorf důvody, proč se neúnosně zadlužil, neustále měnil.  Podle své poslední verze si půjčil kvůli kampani do Evropského parlamentu. "V podstatě jsem zaplatil volby," řekl koncem dubna serveru Lidovky.cz (VÍCE ČTĚTE ZDE). 

Dům Miroslava Ransdorfa v pražské Libuši.

Dům Miroslava Ransdorfa v pražské Libuši.

Jenže Ransdorfovo vysvětlení vzápětí popřel místopředseda KSČM Jiří Dolejš a dokonce i jeho vlastní právník Roman Havlín. "Pan Ransdorf chtěl pomoci kolegovi, který ho požádal o deset tisíc eur. V  žádném případě nešlo o financování kampaně, protože ta probíhala v roce 2010 a tyto dluhy jsou výrazně starší," rozporoval Ransdorfovo tvrzení Havlín.

Výdělek v europarlamentu mu nestačil

Do Evropského parlamentu byl Ransdorf zvolen už v roce 2004, o pět let později svůj mandát ve volbách obhájil. Na účet mu přitom každý měsíc přijde coby europoslanci základní plat ve výši 200 tisíc korun. Za 93 měsíců, které v Bruselu strávil, tak hrubým výpočtem vydělal 17,9 milionu korun. Jde sice o hrubý příjem, nekalkuluje však s vysokými náhradami, které europoslanci navíc pobírají. Není tak příliš jasné, jak se Ransdorf, jenž má výrazně nadprůměrné příjmy, mohl tolik zadlužit.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...