15. dubna 2009 20:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath si pochvaluje spolupráci s KSČM

Hejtman Středočeského kraje David Rath. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hejtman Středočeského kraje David Rath. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Po říjnových krajských volbách se vítězná ČSSD dohodla s komunisty v celkem šesti krajích na nějaké formě spolupráce. Poprvé od listopadu 1989 tak KSČM pronikla do vysoké politiky.

Středočeský hejtman David Rath si nyní tuto dohodu nemůže vynachválit. „Spolupráce probíhá bez problémů. KSČM hraje roli konstruktivní opozice... s ní vyjednáváme o všech důležitých otázkách rozvoje kraje... KSČM má významné slovo a pomáhá řešit problémy kraje. Zatím žádné zápory ani rezervy jsem nikde neobjevil,“ řekl Rath v úterý komunistickému listu Haló noviny.

Rath po skončení voleb vyjednával o podpoře pro svoji menšinovou vládu s ODS i komunisty. ODS ale odmítla, a Rath se tak musel spokojit s tichou podporou KSČM. Podobné dohody platí i v Plzeňském a Libereckém kraji a také na Vysočině. V Karlovarském a Moravskoslezském kraji obě strany otevřeně vytvořily vládní koalici.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz