Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rathovy výroky: Kubice není takový čučkař jako já

David Rath několikrát upozornil, že aférou trpí hlavně jeho rodina a blízcí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath několikrát upozornil, že aférou trpí hlavně jeho rodina a blízcí. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA David Rath řečnil v Poslanecké sněmovně přes hodinu. Útočil na ministra vnitra Kubiceho, srovnával se s Pussy Riot a tvrdil, že policie lže. Server Lidovky.cz vybral Rathovy nejzajímavější výroky.

O KUBICEM

  • "Mám strach o demokracii. Pan premiér udělal osudovou chybu, když udělal ministrem vnitra policejního plukovníka. Čili tady policejní plukovníci nepotřebovali nějakou sílu, aby udělali puč, tady se prostě dostali přímo do vlády. My už dneska máme takovou částečně vládu policejních plukovníků."

ČTĚTE TAKÉ:

  • "Představte si, že obec Kunice, kde má mimochodem pan ministr Kubice velmi luxusní vilu... On není takový čučkař jako já, který vlastní řadové domy a ještě je nevlastním sám. On tam má skutečně pěknou vilu za mnoho a mnoho milionů. To víte, plat policejního plukovníka to dovolí si na takovou vilu poctivě vydělat. A jeho syn má vilu hned vedle... Proti panu Kubicemu jsem fakt břídil. Ty policejní platy a platy policejních plukovníků musí být zázračné. Prosím média, jeďte se podívat do Kunice"

O PRÁCI POLICIE A KAUZE BUŠTĚHRAD

  • "Nevidím, že by paní Nagyová měla v ložnici odposlouchávání. Že by další lidé v blízkosti ministrů a politiků měli ve své kuchyni odposlouchávání. Chtěl bych, aby veřejnost pečlivě sledovala, v jakých kauzách se (odposlechy) příště objeví, zda se objeví. Nebo jestli se použily jen prostě proto, že se to panu Kubicemu a jeho chobotnici hodilo."
  • "Po čtyřech měsících usilovného pátrání, kdy jsem byl držen jako muž se železnou maskou a pomalu nemohl promluvit ani s vězeňskou službou, výsledkem je, že vše, z čeho mě viní policie v kauze Buštěhrad, se ukazuje, že je úplně jinak. Že policie nemluvila pravdu, že vám dodala materiál, ve kterém jsou nepravdivé údaje. To je už z dnešního vyšetřování evidentní."

O VAZBĚ, VĚZENÍ A 50. LETECH

  • "A teď k vlastní vazbě. Já jsem o tom tady hovořil minule. Říkal jsem - novodobá tortura. Zase spousta lidí si říká - no přehání, copak tortura, copak tam někdo někoho mučí? Jak se to jmenuje, co používají ti Američané - waterboarding? Takové to topení... tak to se naštěstí u nás zatím z Ameriky neuplatňuje. Ale víte, ona stačí ta tortura psychická a částečně i fyzická."

PŘEPIS

  • "Celé mé věznění slouží k tomu, aby mě zlomili a zdeptali. V českém vězeňství se léta nic nezměnilo. Je to typické sovětské represivní vězeňství. Naše věznice jsou extrémně drahé továrny na recidivisty."
  • "Ano, není to jako v 50. letech, že by děti vyházeli ze školy a ostatní z práce, ale ono se to zase tolik neliší. Je to trochu měkčí než v 50. letech, ale skutečně to zasahuje i spoustu naprosto nevinných lidí, kteří mají jen tu smůlu, že se někdy vyskytli ve vašem okolí. Protože proti vám stojí neuvěřitelná mašinerie, která může všechno."

O VLÁDĚ

  • "No, já myslím, že se to rozjelo pěkně. Policejní prezident trestně stíhán. Ještě nedávno tady pan Kalousek někde říkal - dostanem ho do tepláků. Tak už je jako v předtepláčí, už si je může zkoušet, jak mu padnou. A nebo jestli budou milosrdní a dají mu jenom podmínku. Nebo se spokojí s tím, že jenom vypadl od policie.
  •  "Odehrává se tu druhé dějství, které můžeme nazvat 'likvidace nepohodlného opozičního politika'."
  • "Naše vláda se přitom tváří pokrytecky a všech těchto (věznění disidenti v Číně, Julia Tymošenková, Pussy Riot) se, po mém soudu správně, zastává. A říká, to je jen zástěrka ta hospodářská či jiná údajná činnost. Ale doma? Doma se naše vláda chová naprosto stejně. Prostě faleš a pokrytectví."
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!