Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rathovy ženy jdou do voleb. Vedou kandidátku nového hnutí

Česko

  8:41
PRAHA/HOSTIVICE - David Rath jako volební tahák? Hnutí Středočeši2012.cz před podzimními krajskými volbami svérázně sází na vazebně stíhaného exhejtmana. Tedy na jeho případnou popularitu mezi voliči.

Mluvčí hejtmana Berill Mascheková odpovídá novinářům. foto: Martin Nevyhoštěný, Lidovky.cz

Nový politický subjekt si u ministerstva vnitra před třemi týdny zaregistroval starosta obce Hostivice Jaroslav Kratochvíl. A do čela kandidátky hnutí rovnou postavil Rathovu někdejší mluvčí Berill Maschekovou.

ČTĚTE TAKÉ:

Do voleb jde navíc i exhejtmanova manželka Eva. Středočeši přitom vážně zvažovali, že je do krajského klání povede sám David Rath. Jenomže politik, jehož policie v květnu zatkla se sedmimilionovým úplatkem, i nadále zůstává v litoměřické vazební věznici.

Eva Rathová

„Protože to s nadějí na jeho propuštění dopadlo špatně, nakonec jsme od toho upustili. jinak ale David Rath do politiky určitě patří i přes to, co se stalo,“ řekl LN Jaroslav Kratochvíl. Po Rathově pádu sám opustil po sedmi letech řady sociální demokracie. „Nelíbilo se mi, jak se strana ke svému hejtmanovi zachovala,“ vysvětluje starosta Hostivice.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!