Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Razie v ostravských nevěstincích. 23 obviněných, 9 ve vazbě

Česko

  12:48
OSTRAVA - Policie zasahovala v několika ostravských veřejných domech. Třiadvacet lidí z řad provozovatelů těchto podniků bylo v souvislosti s poskytováním sexuálních služeb za úplatu obviněno z kuplířství. Soud devět z nich poslal do vazby. V úterý to oznámila mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.
Policie ČR

Policie ČR foto: Reprofoto

Akce nazvaná Anděl se uskutečnila v sobotu hned v několika pánských klubech a veřejných domech. "Vyslechli jsme celkem 160 osob. Čtyřiadvacet z nich jsme zadrželi," řekla mluvčí a dodala, že policejní komisaři později třiadvacet lidí obvinili z kuplířství.

Policisté v této souvislosti provedli celkem 25 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Všemu podle Holčákové předcházelo několikaměsíční prověřování.

Mluvčí Okresního státního zastupitelství v Ostravě Barbora Zajícová uvedla, že na počátku vyšetřování bylo podané trestní oznámení. "Zahájeno bylo trestní stíhání provozovatelů nočních podniků, v nichž byly poskytovány sexuální služby za úplatu. Někteří se přiznali. Ve vězení mohou strávit až čtyři roky," řekla Zajícová.

Autoři: ,

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...