Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rebelie v ČSSD u konce. Všichni poslanci podepsali dokument pro Babiše

Česko

  16:35aktualizováno  17:28
Všech 50 poslanců ČSSD podepsalo koaliční smlouvu a zároveň dá důvěru vládě Bohuslava Sobotky. Serveru Lidovky.cz to potvrdil šéf sociálnědemokratických poslanců Roman Sklenák.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka při představování nové koaliční smlouvy. foto: Petr Topič, MAFRA

"Všech 50 poslanců podepíše koaliční smlouvu a vysloví vládě důvěru," řekl Sklenák. Pod koaliční smlouvou však stále chybí podpis lidoveckého poslance Víta Kaňkovského, který serveru Lidovky.cz potvrdil, že se ještě rozmýšlí.

Ještě v úterý ráno přitom podle zdrojů serveru Lidovky.cz odmítalo 15 poslanců nejsilnější koaliční strany svůj podpis pod dokument připojit. Vadilo jim, že jde o podmínku předsedy Hnutí ANO Andreje Babiše.

Nespokojení poslanci se částečně kryjí s těmi, kdo patřili po volbách mezi odpůrce pokračování Bohuslava Sobotky v čele strany. Reportér serveru Lidovky.cz dopoledne v kuloárech zaznamenal před polednem hlouček, ve kterém předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák čelil výhradám. Proti němu stál například Milan Urban, Michal Hašek, Vítězslav Jandák nebo Jiří Zimola.

Pod koaliční smlouvou by tak měli být podepsáni buď všichni poslanci, nebo bude chybět pouze podpis lidovce Kaňkovského. Hnutí ANO už pod dokument připojilo všechny poslanecké podpisy, stejně tak i ČSSD.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat