Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rebelům proti Kočkovi hrozí vyhazov z ČSSD

Václav Kočka st. (na snímku na sjezdu ČSSD) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kočka st. (na snímku na sjezdu ČSSD) | foto: Lidové noviny

PRAHA Jak vypadá demokracie v praxi v organizaci ČSSD, která je podezřelá z nabírání černých duší do strany a "pod palcem" ji má například také podnikatel a provozovatel matějské pouti Václav Kočka starší? Stačí něco z výše uvedeného zkritizovat, a hned vám hrozí vyloučení ze strany.

Přesvědčili se o tom tamní členové Jakub Landovský, Jiří Komenda, Milan Mazáč a Jiří Gargela. Čtveřice sepsala dopis úřadujícímu šéfovi sociální demokracie Bohuslavu Sobotkovi.

V listu si stěžují na rok staré praktiky, kdy podle MF DNES šéf Prahy 7 Karel Klíma spolu s Václavem Kočkou starším a podnikatelem Alešem Kyselým nakupovali černé duše, aby s jejich pomocí zlepšili svoji pozici v kraji.

Čtěte také

Obvodní výkonný výbor strany bude podle MF DNES, která o případu informovala, projednávat návrh na vyloučení čtveřice signatářů dopisu, kteří navíc nesouhlasí s vytvářením velkých koalic s ODS v Praze.

Paradoxní je, že se k návrhu na vyloučení nyní pražští lídři neznají. Klíma odpovědnost přesouvá na obvodní kontrolní komisi v čele s

Čtyři rebelové

Jakub Landovský
Právník a politolog, syn herce Pavla Landovského. Chce kandidovat na předsedu ČSSD v Praze 7.

Jiří Gargela
Ekonom, který působí v ČSSD dvacet let.

Milan Mazáč
Místopředseda ČSSD v pražských Holešovicích.

Jiří Komenda
Právník. ČSSD po 10 letech už sám opustil.

Václavem Čuřínem a tvrdí, že on je proti vylučování, stejně jako šéf pražské ČSSD Petr Hulinský. Čtveřice se navíc zastal i Bohuslav Sobotka.

Landovský: Praktiky ČSSD se vylučují s demokratickou podstatou
"Vzhledem k tomu, že jsem návrh na naše vyloučení obdržel krátce před 17. listopadem, považuji to za absurdní připomenutí starých časů," tvrdí Landovský. "Navíc jsem obdržel už dvě nominace na post předsedy obvodní organizace. Vylučování protikandidátů, jakož i vylučování signatářů jakéhokoli dopisu se podle mě neslučují s demokratickou podstatou," dodal.

Předseda socialistů v Praze 7 Karel Klíma se nyní zapřísahá, že s návrhem na vyloučení syna slavného herce Pavla Landovského a ostatních nemá nic společného.

Na vyloučení to není, říká Klíma
"Návrh předložila obvodní kontrolní komise. Obvodní výkonný výbor přijal zprávu, že se k věci v zákonné lhůtě vyjádří. Připadá to na pondělí," sdělil LN Klíma.

"K drobným porušením stanov z jejich strany došlo, ale podle mě to rozhodně není na vylučování. Osobně nebudu pro jejich vyloučení hlasovat, nebudu ho navrhovat ani prosazovat. Jsem nepřítel takového řešení," podotkl Klíma. K jakým "drobným porušením stanov" čtveřicí došlo, se nechtěl příliš vyjadřovat. Uvedl jen, že mají "zásadní problémy" s děním v ČSSD v Praze 7.

Podrobnosti o vylučování členů z ČSSD si přečtěte v pondělním vydání deníku

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy
Knížkový adventní kalendář: vyměňte letos čokoládu za kouzelné vánoční příběhy

Chvíle strávené nad knížkou jsou pro děti velmi důležité. Pořiďte dětem adventní kalendář plný kouzelných vánočních příběhů. Zkraťte si čekání na...