17. října 2010 15:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Redaktor ČT Vladimír Kořen se může stát starostou Říčan

Vladimír Kořen se může stát starostou Říčan u Prahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Kořen se může stát starostou Říčan u Prahy | foto: Reprofoto

ŘÍČANY  Starostou Říčan u Prahy by se mohl stát redaktor České televize Vladimír Kořen, lídr kandidátky sdružení Klidné město. Podle serveru www.volby.cz odevzdalo tomuto uskupení své hlasy 39,76 procenta voličů. Zvítězilo tak s výrazným náskokem před ostatními. V jednadvacetičlenném zastupitelstvu mu bude patřit deset křesel, což ovšem ještě nestačí k většině.

Druhé v pořadí se ziskem tří mandátů skončilo Sdružení nezávislých Říčany v čele s dosavadní starostkou Adrienou Mrázovou. Po dvou křeslech mají zástupci ODS, TOP 09, Volby pro město Říčany a Unie pro sport a zdraví Říčany.

Klidné město, jehož prioritou je zklidnit stavební rozvoj v Říčanech, bude muset vyjednat s některým z konkurenčních uskupení koalici. Kořen již na serveru www.ricansko.info uvedl, že koalici se současným vedením vidí jako nepravděpodobnou. Mrázová přitom dnes ČTK řekla, že by se případné spolupráci nebránila.

Kořen v České televizi jako autor a moderátor představil dva z nejúspěšnějších pořadů o vědě: České hlavy a Planeta Věda. Proslavil ho i vědecko-publicistický seriál Živé srdce Evropy. V minulosti získal ocenění Česká hlava 2006 za popularizaci vědy.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz