3. června 2013 14:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Částečná uzavírka metra může trvat i několik dnů

Stavba protipovodňových opatření na stanici metra Vltavská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stavba protipovodňových opatření na stanici metra Vltavská. | foto: Michaela Černá, Lidovky.cz

PRAHA Lidé možná nebudou moci při své cestě použít metro až několik dnů. Řekl to ředitel pražského dopravního podniku Milan Křístek. Hladina Vltavy totiž nemá v nadcházejících hodinách výrazněji klesat.

Informaci po jednání krizového štábu potvrdil i zastupující primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Podle něj není jasné, kdy bude Vltava kulminovat.

ČTĚTE TAKÉ:

Zatím ji vodohospodáři upouštěním z vltavské kaskády drží na stále stejném průtoku kolem 2800 metrů krychlových za sekundu. Podle původních informací přitom měla Vltava dosáhnout kulminačního bodu dnes odpoledne.

KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ – Schéma uzavírek pražské hromadné dopravy platné k 14:00.

KLIKNĚTE PRO ZVĚTŠENÍ – Schéma uzavírek pražské hromadné dopravy platné k 14:00.

Krizový štáb se znovu sejde v 19:00. Pokud by měla hladina Vltavy dále růst, bude jednání v 16:00, řekl Hudeček. Další vývoj podle něj není možné odhadovat. Bude záležet na tom, kolik bude přitékat vody z Berounky a Sázavy a kolik bude třeba upouštět z vltavské kaskády. "Srážky se budou ale spíš zvyšovat," uvedl. Navíc Orlická přehrada je už téměř naplněná.

Podrobnou on-line reportáž sledujte zde:

Uzavírka metra působí velké potíže v dopravě. Omezen je i provoz tramvajových linek. Neprůjezdná je trať v Braníku.

ČTK, Lidovky.cz