Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel krajské agentury CIRI rezignoval, havaroval opilý. Rada kraje situaci projedná v pondělí

Česko

  17:03
Hradec Králové - Ředitel krajského Centra investic, rozvoje a inovací (CIRI) rezignoval na funkci z osobních důvodů. Ve čtvrtek v Hradci Králové v opilosti havaroval. K odchodu z funkce ho vyzval hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS), vyplynulo z úterního vyjádření zástupců hejtmanství. Podrobnosti k nehodě bez uvedení jména uvedla již dříve policie.

Ředitel krajského Centra investic, rozvoje a inovací JUDr. Bc. Lukáš Korych. foto: Reprophoto/CIRI

„Pro mě je to nepřijatelná věc související s člověkem, který je na vysokém postu v rámci Královéhradeckého kraje. Vyzval jsem ho, aby zvážil svoji osobní odpovědnost, výsledkem je jeho rezignace. Považuji to za jeho osobní selhání. Na druhou stranu oceňuji, že si uvědomuje, že za těchto okolností není vhodné, aby zůstával v čele takovéto organizace,“ odpověděl na dotaz Martin Červíček.

Rezignaci v pondělí projedná rada kraje a v nejbližší době vyhlásí výběrové řízení na jeho nástupce. „Do doby, než proběhne výběrové řízení na nového ředitele CIRI, pověříme jeho vedením některého ze zaměstnanců této krajské příspěvkové organizace,“ uvedl v tiskové zprávě Červíček.

Současný ředitel CIRI působil na pozici od 1. července 2017, kdy ho do funkce jmenovala rada kraje.

Osm let neměla ODS žádného hejtmana, teď může usednout ve vedení tří krajů. Prvním je Královéhradecký

Podle policie ve čtvrtek 19. listopadu odpoledne na křižovatce ulic Komenského a Nezvalova havaroval řidič vozidla Škoda Superb. Na mokré vozovce dostal smyk a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. K žádnému zranění nedošlo. Policisté naměřili řidiči v dechu 1,4 promile alkoholu, odběr krve odmítl. Odhadnutá škoda na autě je asi 300 000 korun.

„Jelikož se odmítl podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve, hrozí muži ve správním řízení pokuta 25 000 až 50 000 korun a zákaz řízení na jeden až dva roky,“ uvedla policie bez dalších podrobností.

CIRI je příspěvková organizace založená roku 2004 Královéhradeckým krajem. Jde o regionální investiční a rozvojovou agenturu kraje, která má za úkol podporovat, koordinovat a vytvářet prostředí a podmínky pro udržitelný rozvoj regionu. Centrum také organizuje veřejné zakázky a centrální nákupy pro kraj a jím zřízené příspěvkové organizace nebo založené obchodní společnosti. Má například také posilovat roli výzkumu, vývoje a inovací v regionálním rozvoji, uvádí instituce na webu.

Autor:

Prodej pozemku k bydlení, 1710 m2, Chlumec nad Cidlinou
Prodej pozemku k bydlení, 1710 m2, Chlumec nad Cidlinou

Chlumec nad Cidlinou - Chlumec nad Cidlinou IV, okres Hradec Králové
2 490 000 Kč

Mohlo by vás zajímat