Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ředitel školy varoval učitele pomocí šifry

Česko

WINNENDEN Těsně poté, co vtrhnul Tim Kretschmer ve středu ráno do budovy střední školy Albertville a začal kolem sebe bezhlavě střílet, stihl ředitel školy poslat svým kolegům a žákům pomocí školního rozhlasu varovnou šifru.

Tím možná zabránil smrti dalších nevinných lidí. Vyplynulo to z včera zveřejněných zpráv německých médií.

„Frau Koma kommt,“ (Frau Koma přichází - pozn. red.) ozvalo se z rozhlasu podle svědectví některých studentů. „Poté náš učitel zavřel dveře a řekl, že bychom měli zavřít okna a sednout si na zem,“ líčil v televizní stanici ZDF Kim S., jeden ze studentů, kteří byli přímými účastníky winnendenského masakru.

V němčině slovo „amoklauf“ znamená masové střílení a „koma“ je obrácené slovo „amok“. Podle německého deníku Bild tuto šifru vymysleli němečtí učitelé po krvavém školním masakru v Erfurtu v roce 2002 jako způsob varování před následky podobných útoků.

Na gymnáziu v durynském Erfurtu tehdy devatenáctiletý bývalý žák školy Robert Steinhäuser zabil šestnáct lidí a poté obrátil zbraň proti sobě.

Během svého krvavého řádění postřílel pistolí třináct zaměstnanců školy, mezi nimiž byli převážně učitelé, dva školáci a jeden policista.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
OPERÁTOR BROUŠENÍ (24000)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 24 000 - 24 000 Kč