29. března 2017 13:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ředitel střediska volného času v Novém Jičíně byl obviněn ze zneužívání dětí

Pedofilie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pedofilie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

NOVÝ JIČÍN Policie obvinila ze zneužívání dětí ředitele novojičínského Střediska volného času Fokus Martina Jakůbka. Státní zástupce soudu navrhl jeho vzetí do vazby. Policie jen uvedla, že obvinili muže, který pracoval s dětmi. Starosta města Jaroslav Dvořák ale řekl, že jde o zaměstnance městské organizace.

Dodal, že za celou dobu Jakůbkova dvanáctiletého působení ve středisku nezaznamenali jediný signál nasvědčující tomu, z čeho byl obviněn.

„Muže jsme obvinili z několika sexuálně motivovaných trestných činů. Trestné činnosti se dopouštěl u dětí ve věku 15 až 18 let, v jednom případě šlo o dítě mladší 15 let,“ řekl mluvčí novojičínské policie Petr Směták. Dodal, že ve vězení může strávit až deset let.

Děti zneužíval údajně v posledních dvou letech. Co přesně se za zdmi střediska odehrávalo, policisté nyní zjišťují. „S ohledem na osobu pachatele, druh trestné činnosti a věk poškozených dětí, nemůžeme v současné době sdělit podrobnější informace,“ řekl Směták.

Starosta uvedl, že obviněný ve středisku pracoval od roku 2005. Od roku 2013 organizaci vedl. „Je to pro nás brutální šok,“ řekl starosta Dvořák. Dodal, že se o situaci dozvěděl v pondělí odpoledne, když jej navštívili kriminalisté v souvislosti s domovní prohlídkou. „Už v úterý jsem vedením pověřil dosavadního zástupce ředitele. Středisko musí fungovat. Dochází do něj stovky dětí,“ řekl. Dodal, že po celou dobu působení Jakůbka se neobjevil žádný náznak, že by některé z dětí obtěžoval.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz