Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Rekonstrukce: Co se stalo v Brně a jak to souvisí s kandidátem na ministra Hladíkem

Petr Hladík, kandidát na brněnského primátora | foto: Anna VavríkováMAFRA

Premium
V rozmezí pouhých dvou týdnů se v jihomoravské metropoli odehrála již druhá vlna zatýkání. Kroky detektivů v úterý vedly i do kanceláře Petra Hladíka (KDU-ČSL), náměstka brněnské primátorky. Právě Hladíka měl ve středu odpoledne přijmout prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech, aby se seznámil s jeho vizí, jak řídit ministerstvo životního prostředí. Jenže po úterním zásahu lidovecký předseda Marián Jurečka setkání zrušil.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Hladíka navrhli lidovci na ministerský post po Anně Hubáčkové, která oznámila rezignaci ze zdravotních důvodů. Zeman se měl s brněnským politikem sejít původně minulý týden, ale schůzku náhle zrušil z „technických“ důvodů.

Petr Hladík.

„Byl jsem požádán policií o přístup do mé kanceláře, což v kontextu vyšetřování považuji za samozřejmost. Zároveň jsem byl požádán, abych přišel podat vysvětlení,“ uvedl Hladík v prohlášení s tím, že nebyl dosud z ničeho obviněn. V úterý odpoledne však prezident Zeman avizoval, že už se nemusí zabývat kompetencí Hladíka na ministra, neboť návrh na jeho jmenování byl stažen. Jurečka to sice popřel, ale zároveň připustil, že Hladík na nominaci netrvá. Lidovecký šéf dodal, že pokládá za důležité, aby KDU-ČSL zastupoval ve vládě člověk, který nebude zatížen mediální kauzou.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Mohlo by vás zajímat