Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rekordu mnoho nenasvědčovalo

Česko

STUTTGART/PRAHA Ještě krátce před závodem cítila Barbora Špotáková v těle únavu. Se vstupem do Mercedes-Benz Arény se ale všechno změnilo. Hned prvním pokusem odsunula na druhé místo historických tabulek výkon Kubánky Osleidys Menéndezové 71,70 metru z roku 2005 – překonala jej o 58 centimetrů.

„Napřed mě trochu mrzelo, že jsem tak vlastně ukončila závod. Potom ale převládlo nadšení, takovéhle vyvrcholení sezony jsem si nepředstavovala ani ve snu,“ pravila Špotáková.

Spokojenost neskrýval ani trenér Rudolf Černý, který oštěpařku připravuje v pražské Dukle.

„Dopadlo to výborně, líp to dopadnout nemohlo. Bára přichystala na závěr sezony překvapení,“ pochvaloval si.

Do Stuttgartu přijela třemi auty skupina českých fanoušků. „Nechápu, předtím Bára říkala, že se cítí nejhůř v životě. Ale letělo to do hrozné dálky,“ povídal přítel Špotákové Lukáš Novotný, který s kamarády rozvinul na tribuně českou vlajku s nápisem Zlatá Bára.

Do Sýkořice na Rakovnicku, kde Lukáš Novotný žije, dorazili s oštěpařkou autem v neděli hodinu a půl po půlnoci, skupina místních fanoušků čekala v hospůdce. Oslava mohla začít...

Autor:

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...