Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řeky na Liberecku se vrátily do koryt. Silnice už jsou zase průjezdné

Česko

  21:44aktualizováno  15. července 8:25
LIBEREC - Kvůli rozvodněné Smědé byla na Liberecku byla uzavřena silnice třetí třídy z Černous na Mladou Boleslav. Zhruba kilometrový úsek už je znovu průjezdný, voda ustoupila. Na Smědé byl ve čtvrtek večer vyhlášený stav ohrožení, řeka kromě silnice zaplavila i louky.

Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí třídy z Černous na Boleslav. foto: ČTK

Řeky na Liberecku se ráno opět vrátily do koryt, nebezpečí opadlo.

Třetího povodňového stupně dosáhla ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer také Jizera v Jablonci nad Jizerou. První stupeň platil na Jizeře v Železném Brodu a Dolní Sytové. Na prvním stupni byla také Lužická Nisa v Liberci.

Třetí povodňový stupeň platil ještě ve čtvrtek večer také na Jizeře v Jablonci nad Jizerou i tam už se podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu řeka vrátila do normálu, stejně jako Lužické Nisa v Liberci a Jizera v Železném Brodě a Dolní Sytové, kde byly večer hladiny na prvním stupni.

„Všechny jednotky se už v noci vrátily domů, hasiči stále zůstávají jen v Černousích,“ řekl v pátek ráno operační důstojník libereckých hasičů. Podle geoportálu Libereckého kraje je totiž hladina Smědé v Černousích a Boleslavi vzedmutá.

Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí...
Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí...

Zvednutí hladin způsobil intenzivní a vytrvalý déšť hlavně v Jizerských horách a Krkonoších. Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli během čtvrtka k více než 60 událostem, většinou šlo o popadané stromy a automobilové nehody. „V noci jsme měli jediný výjezd ke spadlému stromu u Benešova u Semil,“ doplnil operační. V

Libereckém kraji spadlo v minulých dvou dnech místy přes 100 litrů srážek na metr čtvereční, ve čtvrtek večer se už situace uklidnila a v noci a ráno se jen místy objevuje slabý déšť.

Na jihu Čech se ve čtvrtek ráno zvedla hladina řeky Blanice, první povodňový stupeň dosáhly také Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a Ondřejnice v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku. Hladiny ale postupně klesaly a stav bdělosti byl na těchto tocích zrušen.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat