14. července 2016 21:44, aktualizováno 15. 7 8:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řeky na Liberecku se vrátily do koryt. Silnice už jsou zase průjezdné

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí... | foto: ČTK

LIBEREC Kvůli rozvodněné Smědé byla na Liberecku byla uzavřena silnice třetí třídy z Černous na Mladou Boleslav. Zhruba kilometrový úsek už je znovu průjezdný, voda ustoupila. Na Smědé byl ve čtvrtek večer vyhlášený stav ohrožení, řeka kromě silnice zaplavila i louky.

Řeky na Liberecku se ráno opět vrátily do koryt, nebezpečí opadlo.

Třetího povodňového stupně dosáhla ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer také Jizera v Jablonci nad Jizerou. První stupeň platil na Jizeře v Železném Brodu a Dolní Sytové. Na prvním stupni byla také Lužická Nisa v Liberci.

Třetí povodňový stupeň platil ještě ve čtvrtek večer také na Jizeře v Jablonci nad Jizerou i tam už se podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu řeka vrátila do normálu, stejně jako Lužické Nisa v Liberci a Jizera v Železném Brodě a Dolní Sytové, kde byly večer hladiny na prvním stupni.

„Všechny jednotky se už v noci vrátily domů, hasiči stále zůstávají jen v Černousích,“ řekl v pátek ráno operační důstojník libereckých hasičů. Podle geoportálu Libereckého kraje je totiž hladina Smědé v Černousích a Boleslavi vzedmutá.

Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí třídy z Černous na Boleslav.
Kvůli rozvodněné Smědé je na Liberecku až do odvolání uzavřena silnice třetí třídy z Černous na Boleslav.

Zvednutí hladin způsobil intenzivní a vytrvalý déšť hlavně v Jizerských horách a Krkonoších. Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli během čtvrtka k více než 60 událostem, většinou šlo o popadané stromy a automobilové nehody. „V noci jsme měli jediný výjezd ke spadlému stromu u Benešova u Semil,“ doplnil operační. V

Libereckém kraji spadlo v minulých dvou dnech místy přes 100 litrů srážek na metr čtvereční, ve čtvrtek večer se už situace uklidnila a v noci a ráno se jen místy objevuje slabý déšť.

Na jihu Čech se ve čtvrtek ráno zvedla hladina řeky Blanice, první povodňový stupeň dosáhly také Vsetínská Bečva ve Velkých Karlovicích a Ondřejnice v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku. Hladiny ale postupně klesaly a stav bdělosti byl na těchto tocích zrušen.

ČTK
  • 0Diskuse