Řepka je zpět, Sparta zářila

MOST Návrat bouřliváka Tomáše Řepky na prvoligovou scénu byl úspěšný. Včera v Mostě byl u vysoké výhry pražské Sparty 5:0. V letenském dresu se v nejvyšší soutěži objevil po měsíci a půl, poté co si odpykal sedmizápasový trest za extempore v Teplicích. Řepka navíc výhrou oslavil jubilejní 200. zápas v české lize.

Most-Sparta 5:0

„Byli jsme rádi, že trest konečně skončil. Mít Řepku v týmu je vzpruhou pro každého hráče, je to pilíř, vůdčí osobnost,“ pochvaloval si po utkání kouč Sparty Michal Bílek.

Tříbodový zisk zajistily hostům dva góly Marka Kuliče a trefy Jana Rezka, Daniela Koláře a Libora Doška. Letenští se posunuli na druhou příčku tabulky, na vedoucí Slavii ale nadále ztrácejí šest bodů. Severočeši zůstávají poslední.

Největší pozornost na severu Čech byla upřena na Tomáše Řepku. Přestože odehrál v posledních týdnech jen dva zápasy v Poháru UEFA, návrat do ligy zvládl znamenitě. S přehledem dirigoval defenzivu, počínal si nezvykle klidně. „Předvedl se výborně, obrana s ním pracovala velmi dobře, všichni suverénně vyhrávali souboje,“ těšilo Bílka.

Hráči byli pos..., láteřil mostecký kouč Žák

Kdo na mosteckém stadionu čekal další Řepkův exces, byl zklamán. Stejně jako ti, kteří si vsadili na jeho další vyloučení u sázkových kanceláří. „Recidivistu“ nevyvedl z míry ani ostrý faul od Bulhara Bogdanova, po kterém letěl Řepka dva metry vzduchem. „Provokovat Řepku jsme nechtěli. Ono by to ani nešlo, když jsme hráli tak ustrašeně,“ láteřil zklamaný mostecký trenér Robert Žák.

„Hráči byli pos..., kupili jednu chybu za druhou. Výsledek je tragický, musíme se omluvit divákům, byla to hrůza. Kdyby se dalo vystřídat deset hráčů, tak bych je vystřídal,“ soptil Žák.

Z přílišného respektu jeho svěřenců hosté zdařile profitovali, zápas měli pod kontrolou. Jen kvůli nepřesné koncovce nerozhodli zápas už v prvním poločase.

První letenský úder přišel ve 12. minutě. Mostecký obránce Prášil skluzem nechtěně přihrál Kuličovi, který pohodlně zavěsil do odkryté branky. Reprezentační útočník ukončil půlroční střelecký půst, naposledy se shodou okolností trefil také do sítě Mostu, v závěrečném kole uplynulé sezony.

„Snad jsem smůlu konečně protrhl,“ podotkl Kulič, který se trefil podruhé v 57. minutě. Pak se domácí defenziva zhroutila úplně, další branky přidali Rezek, Daniel Kolář a Libor Došek. Po vítězném utkání bývá zvykem poděkovat svým fanouškům. Tentokrát ale sparťané zmizeli rychle v kabině. „To se musíte zeptat hráčů. Asi cítili, že když se to na nás valilo, nebyla podpora fanoušků taková, jak si asi představovali,“ vysvětlil Bílek.

***

SIAD Most 0 Sparta Praha 5

Branky: 11. a 57. Kulič, 68. Rezek, 84. Kolář, 88. Došek. Rozhodčí: Královec -Filípek, Kubáň. ŽK: Bogdanov, Jamrich -Slepička. Diváci: 6320. Poločas: 0:1. Most: Acevski - Prášil (39. Johana), A. Hainault, Webster, Jamrich - Bogdanov, Schut, Pilař, Trubila - Toleski, Oboya (63. Štípek). Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Rezek (72. Kolář), Kladrubský, Kisel, Matušovič (59. Zeman) -Kulič, Slepička (80. Došek).