26. června 2017 7:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Republikový sněm ODS: schvaluje se program proti ‚chaosu, cirkusu a ostudě‘

Ilustrační foto, ODS. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto, ODS. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Republikový sněm ODS schválí program a kandidátky pro sněmovní volby. Opoziční občanští demokraté nabízejí lidem vyšší platy díky nižšímu zdanění nebo zrušení některých regulačních opatření současné vlády. Ve volbách sázejí jak na zákonodárce, tak například na komunální politiky.

ODS chce nabídnout „silný program, poctivou politiku a stabilní zemi“ proti „chaosu, cirkusu a ostudě“, kterou podle ní reprezentují ČSSD, ANO a prezident Miloš Zeman.

Občanští demokraté se i v programu vymezují proti krokům současné vlády. Slibují například zrušení elektronické evidence tržeb nebo takzvané pamlskové vyhlášky, který omezila sortiment potravin ve školách. Podobně jako jiné strany chce ODS obnovit společné zdanění manželů nebo omezení protikuřáckého zákona.

Předseda strany Petr Fiala je volebním lídrem na jižní Moravě, předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura vede kandidátku v Moravskoslezském kraji, poslankyně a starostka Jana Černochová v Praze. Na Vysočině je v čele kandidátky starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, ve Zlínském kraji starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha a v Plzeňském kraji bývalá rektorka plzeňské univerzity Ilona Mauritzová. ODS, která před čtyřmi lety obdržela po několikaletém vládnutí v době hospodářské krize jen zhruba osm procent hlasů, má nyní podle průzkumů naději na dvouciferný zisk.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz