Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Respect opět láká na Kasai All Stars

Česko

PRAHA Vystoupení konžské skupiny Kasai All Stars má být jedním z hlavních lákadel 12. ročníku festivalu Respect, který vyvrcholí tento pátek a sobotu na pražské Štvanici. Jedna z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších afrických skupin současnosti byla už na programu loňského festivalu, její členové však na poslední chvíli nedostali víza. Za dva dny se na open-air koncertech představí osm vystupujících z Afriky, Asie i Evropy.

Hudba z celého světa Páteční program zahájí například slovenský romský zpěvák, akordeonista a klavírista žijící v Česku Mário Bihári. Dále se představí francouzský trumpetista Erik Truffaz a jeho Indian Project, v němž hrají dva mistři indické improvizace, hráč na tabla Apurba Mukherje a zpěvačka Indrani. Sestavu doplní klavírista Malcolm Braff.

Páteční večer pak zakončí držitelé ceny BBC World Music Awards britský kytarista Justin Adams a gambijský zpěvák a hudebník Juldeh Camara, které doplní perkusista Dawson Miller.

Závěrečný den festivalu zahájí virtuózní kytarista, skladatel a zpěvák původem z Íránu Shahab Tolouie. Dále se fanoušci world music vedle Kasai All Stars mohou těšit na vystoupení maďarského souboru Muzsikas, norské zpěvačky Mari Boineové a program zakončí přední západoafrický hudební inovátor Issa Bagayogo z Mali.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: