Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Respekt se Kunderovi neomluví

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 56
  • Poslední: 2.11.2008 17:55
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
1.11.2008 12:38

Politické procesy jsou špinavost!

I díky Kunderovi si v tom může udělat jasno každý, kdo to uzná za vhodné. Zmanipulované důkazy, účelové soudy, podraz za podrazem, likvidace obětí a bezmoc. Prostě špína. To jsme tak dementní, tak nepoučitelní? Jedním dechem odsuzujeme zrůdnosti 50. let a hned se dopouštíme absolutně shodného jednání o své vlastní vůli a navíc s přesvědčením konání dobra a spravedlnosti. Děs. Respekt a ostatní média by za účelovou bulvární likvidační kampaň měly tvrdě platit. Nejméně ztrátou prestiže. Ve hře je porušení vědecké i novinářské etiky. Jenže čtenáři bulváru si prostě smlsli. Stejně jako tento národ popravil Horákovou a mnoho jiných, klidně bude dnes odsuzovat Kunderu. Jediné co je jasné, neplatí, že o špinavostech páchaných všem na očích ví každý a každý se proti nim může ohradit. Jak tvrdí všeználkovští soudci Kundery. Jak je vidět, vždy víme velké kulové, naše informace jsou manipulovány médii a většina společnosti špinavosti vítá jako zdroj svého uspokojení. Právo na pravdu je zcela podřízeno právu na zisk, senzaci a zábavu. V podstatě se za tuto kauzu musí stydět každý, kdo se považuje za součást české společnosti.

(Opravená verze.)

1.11.2008 13:13

Re: Politické procesy jsou špinavost!

Prošel jsem si dostupné informace. Původní text Respektu je utajen a je dostupný jen za peníze. Původce aktuálních informací o Kunderovi je spřízněn s Ivou Militkou (a podle mě tedy zprostředkovaně i s jejím manželem Miroslavem Dlaskem), ústředními aktéry celé události. Miroslav Dvořáček je čs. letec likvidovaný po 48 roce podobně jako většina česká emigrace, z jejíž strany je roky vedena proti všem představitelům současné české společnosti diskriminační kampaň. Jejich zahořklost vůči "10 mil. komunistů z ČR" nezná mezí. Sami mnohdy ani nestojí o české občanství. Aneb pokud hledáš toho nejhoršího Čecha, hledej ho v emigraci. Česká média dirigovaná novodobými svazáky si původní texty účelově upravují a v podstatě nikdo si nemůžeme udělat o celé události relevantní představu. Dle mého názoru je skutečnosti nejblíže informace z BL, kde je vyslovena domněnka, že příslušník SNB nemohl vše během jednoho večera stihnout a protokol psal až dodatečně po zadržení Dvořáčka. Je docela možné, že přitom použil libovolné jméno osoby, s kterou přišel na koleji do styku. Tak jako tak. Odsoudit na základě účelové a neověřené informace kohokoliv je špinavost.

2.11.2008 8:27

jo tak bl, stačilo napsat

jen bl, zbytek je už navíc. Argumentovat proti médiím z pozice bl je skutečně unappetitlich. Původní text je zkrátka za peníze, co je na tom divnýho? Jaký utajování? Další mediální votporník, brrrr.

2.11.2008 9:01

Re: jo tak bl, stačilo napsat

Milý pane, ve vašem případě by bylo lepší mlčet. Vidím, že jediné co umíte je urážení a okřikování ostatních. Jinak nemáte co k diskusi říct.

2.11.2008 17:55

Re: jo tak bl, stačilo napsat

Vážený pane, pouze mě Váš příspěvek uvedl v zoufalství. Jsem schopen reagovat na strukturovaný text s jasně formulovanými názory, ovšem s nepřehlednou snůškou dojmů a výkřiků se mi špatně polemizuje. Co mě však uvádí v zoufalství nejvyšší, jsou příspěvky přirovnávající Respekt k Blesku. Konkrétně z Vašeho příspěvku je zřejmé, že nejste schopen si opatřit původní text z Respektu, přesto se považujete za kompetentního hodnotitele.

Podotýkám, že pana Kunderu neodsuzuju ani se nedomnívám, že bych v jeho situaci jednal lépe - ať už se to stalo tak a nebo jinak a nebo vůbec. U mnoha příspěvků je však zřejmá tendence zakopávat problémy minula do outu.

1.11.2008 12:33

Politické procesy jsou špinavost!

I díky Kunderovi si v tom může udělat jasno každý, kdo to uzná za vhodné. Zmanipulované důkazy, účelové soudy, podraz za podrazem, likvidace obětí a bezmoc. Prostě špína. To jsme tak dementní, tak nepoučitelní? Jedním dechem odsuzujeme zrůdnosti 50. let a hned se dopouštíme absolutně shodného jenání o své vlastní vůli a navíc s přesvědčením konání dobra a spravedlnosti. Děs.Respekt a ostatní média by za účelovou bulvární likvidační kampaň měli tvrdě platit. Nejméně ztrátou prestiže. Ve hře je porušení vědecké i novinářské etiky. Jenže čtenáři bulváru si prostě smlsli. Stejně jako tento národ popravil Horákovou a mnoho jiných, klidně bude dnes odsuzovat Kunderu. Jediné co je jasné, neplatí že o špinavostech páchaných všem na očích ví každý a každý se proti nim může ohradit. Jak tvrdí všeználkovští soudci Kundery. Jak je vidět, vždy víme velké kulové, naše informace jsou manipulovány médii a většina společnosti špinavosti vítá jako zdroj svého uspokojení. Právo na pravdu je zcela podřízeno právu na zisk, senzaci a zábavu. V podstatě se za tuto kauzu musí stydeť každý, kdo se považuje za součást české společnosti.

1.11.2008 7:48

Bolševický práskač, nebo výtečný spisovatel?

PS ...... Obojí je správně!!RvR^;-D

1.11.2008 6:08

Není za co se omlouvat

To, že Respekt napsal pravdu, tak se nemá za co omlouvat. Chápu, že dnes mnoha modrobolěševikům teče voda do bot a tak se snaží jeho tvrzení zpochybnit. Boji se, aby Kundera nezačal mluvit a nevyšly najevo další skutečnosti. RvRvRv

1.11.2008 0:08

To byla strana doba

V dobe kdy Kundera udaval

1.11.2008 0:01

Díky aféře se mi líbí jeho knihy

Předtím jsem je nečetl, pouze jsem viděl film žert. Ale pan Kundera i když v té době jako předák kolejí udal! Měl by vysvětlit okolnosti. Beru ho jako dobrého spisovatele ale ne člověka!!!!!!!!!!

1.11.2008 0:00

Poznámka

Je mi jedno, jestli se Respekt omluví nebo neomluví, ale rozhodně ho už nekoupím a nepodpořím tak tento styl pokleslé žurnalistiky....

31.10.2008 19:56

Respekt není bulvár, čekal bych, že uzná

zoufalou nepodloženost tvrzení. Takové tvrzení je třeba ověřit alespoň z několika zdrojů, tohle je střílení od boku. Ani v ubohé detektivce by na takovémhle pseudodůkazu nikoho neodsoudili, dokud by neměli něco dalšího. Nelíbí se mi, že ten Hradílek je trouba, který znevěrohodní práci celého ústavu.

31.10.2008 15:46

100% omluva!

Velevazeny pane soudruhu Kundaro;

Velmi se vam omlouvame za tu spinavou pravdu kterou jsme  zverejnili v nasem platku. Priste se vynasnazime abychom se vyhnuli pravdivym dokumentum a vytiskli pouze takove, ktere se hodi vasi ctene povesti zaryteho bolsevika.

S pozdravem

Cest Praci

Redakce Respektu. 

31.10.2008 16:28

Re: 100% omluva!

Nene. Pověsti kritičtějšího vyznavače stalinismu (viz resp. č. 42 str. 40 );-) 

31.10.2008 16:41

Re: 100% omluva!

tak takhle ne, vazena redakce ! bude soud a hotovo ! ;-( budete knucet jako tenkrat ! tomsi budte jisti !:-(

31.10.2008 14:54

Suma udavcu USA se porad zvetsuje ...

CIA podľa správy prenikla do ekvádorskej armády

Komisia v správe zverejnenej tento štvrtok uviedla, že CIA kupovala informácie od členov ekvádorskej armády a vopred vedela o kolumbijskej operácii. Podľa správy tiež špeciálnu jednotku ekvádorskej polície "prakticky financuje a kontroluje veľvyslanectvo USA", prečítal z dokumentu novinárom minister obrany Javier Ponce.

http://www.sme.sk/c/4153011/cia-podla-spravy-prenikla-do-ekvadorskej-armady.html

31.10.2008 15:52

Re: Suma udavcu USA se porad zvetsuje ...

Vasnosto, znova do skoly vas poslat. Ucit se, ucit se, ucit se jak Velky Lenin kazal. Co ma Ecuador a Columbie spolecneho s Kundarou?

31.10.2008 16:34

Re: Suma udavcu USA se porad zvetsuje ...

Chudak Kampelicka se uz vycerpal a tak sem sazi zpravy ze SME jako obvykle. Aby rec nestala. ;-O

31.10.2008 14:45

Topolánkův Ústav estébácké paměti

vytvořil kauzu. Stačí si jen porovnat osoby a obsazení. Vše by asi zapadlo, kdyby se majitel časopisu Respekt nerozhodl zvýšit náklad a tím zisk na úkor serióznosti. Škoda, měl jsem za to, že tady jeden Blesk stačí.

Když se rozpoutal ten humbuk, napsal mi mail kamarád, který žije od osmašedesátého ve Francii a chtěl ode mne podrobnosti. Odkázal jsem ho na jediný zveřejněný dokument. Obvinil mne, že si z něj dělám legraci.

Jisté je jen jedno: Celému civilizovanému světu jsme pro smích. Bohužel.

31.10.2008 15:02

Re: Topolánkův Ústav estébácké paměti

Vy jste ten Respekt nečetl (nejspíš žádný), nebo nevím jak ho můžete srovnávat s Bleskem. K pláči jsou rozumbradové, trousící po internetu příspěvky založené na povrchních dojmech.

31.10.2008 15:12

Re: Topolánkův Ústav estébácké paměti - ignorant:

Při vší úctě k vám - máte výstižný nick.

Já píšu jen o tom, že obvinění bez důkazů je sviňárna, ať se to týká kohokoliv. Víte, já jsem si užil bolševíka celých těch čtyřicet let a tak moho porovnávat. Takže žádné povrchní dojmy, vážený!

Já si to vysvětluji tak, že tahle pseudokauza má jen odvést pozornost od mnohem větších průšvihů těch dnešních "mocných."

Vyjádřil jsem svůj názor a na to mám právo. Nebo se mýlím?

31.10.2008 16:00

Re: Topolánkův Ústav estébácké paměti - ignorant:

Než budete Respekt obviňovat , prokažte, že ten dokument OOVB je nevěrohodný. Já takových lejster viděl už moc a tento naprosto odpovídá době a stylu. Ti dnešní "mocní" jsou titíž, nebo jejich synové a dcery , kteří kolaborovali už za nacistů a komunistů. Poctivý a slušný člověk se takovým místům, jako soudy, policie nebo BIS raději vyhne.

31.10.2008 16:31

Re: Topolánkův Ústav estébácké paměti - Harazím Kejhák

Vážený, nějak se vám to plete. Já nejsem povinen, ba ani oprávněn cokoliv dokazovat. Důkazní břemeno je na tom, kdo obvinil. Tak to chodí v civilizovaných zemích s fungujícím právem.

Víte, já taková lejstra mám doma. Předal mi je jeden slušný člověk, který nastoupil k policii poté, co dal "disident" Václav Havel všem estébákům generální pardón a navíc statisícové odstupné - já bych spíš řekl držhubné. Ty dokumenty jsem dal do krabice, kde je také úmrtní list mého otce. Komunisti ho utýrali v roce 1961. Bylo mu čtyřicet osm let.

To, co teď řeknu, neplatí jen na vás.

Hrdinové v době, kdy už se to smí a nic jim nehrozí, mne upřímně serou!

31.10.2008 17:45

Re: Topolánkův Ústav estébácké paměti - ignorant:

Každý rozumbrada to právo má a nikomu ho neupírám. Avšak při vší neúctě k Vám, pitomce poznám, že se točí na mém nicku. Kauza Kundera není založena pouze na jednom papíru, který vypadá dost věrohodně, ale i na svědectví účastníků. Z Vašich výlevů soudím, že o tom nic nevíte (kromě toho papíru) a paranoidní poukazy na kauzy mocných svědčí o argumentační nedostačivosti.

31.10.2008 14:33

Respekt se zřejmě Kunderovi neomluví

A proč by se omlouval. Bulvár se přece neomlouvá. Tan ví svoje.

31.10.2008 14:22

Ať se o mluví K. Dvořáčkovi,

nebo podá žalobu na Respekt.

31.10.2008 14:20

Že se na to Milan Kundera

nevykašle a zabývá se tím, co o něm napíše vepřový plátek v nějaké bezvýznamné zemičce.

31.10.2008 14:16

Je to jediná správná metoda, jak Kunderu dostat k soudu

bohužel si ale nemyslím, že by na ten špek Kundera skočil. Ono těch dokumentů bude nejspíš více a Kundera nemůže vědět, co všechno Respekt má. Takže u toho vyhrožování to nejspíš skončí.

31.10.2008 13:53

Kundera neni moc popularni

Hlavne mezi agenty CIA v Cechach a ve stredni evrope... Udal jejich kolegu. To se nedela...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...