Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Extremisté opět útočili na restauraci Řízkárna. Majiteli hrozí zbraní

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 73
  • Poslední: 15.1.2016 4:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Konupčík 11.1.2016 12:06

rudí lulínci. Hlavně, že je celej establishment marodnej z "pravicového" extremismu, kdy tito údajní fašisté sepisují petice a konají demonstrace - levice ovládá naše životy, náš stát i EU a za jediného protivníka považuje pravici (která zákony dodržuje). Hnus.

J. Novák 15.1.2016 4:33

Hezký vtip, muhehe!

P. Balcar 9.1.2016 11:00

Před rokem se o Řískárně už psalo (stačí si zadat do vyhledávání slova řízkárna protestní okupační stávka :

"Když paní Anna S. skončila v pracovním poměru v restauraci Řízkárna, zůstal jí zaměstnavatel dlužný poslední mzdu. Setkala se jen s výmluvami a ignorací."

"Předpokládá se, že poškozeny byly desítky osob a neproplaceny úhrnem statisíce korun."

Takže jeden zlodějský extrém přilákal pozornornost jiných extrémistů.

Vymahatelnost práva dostává nafrak.

J. Novák 15.1.2016 4:35

A jak dopadl soud? Tedy předpokládám, že pokud zaměstnavatel nechtěl zaplatit dlužnou mzdu, tak se bývalí zaměstnanci domáhali jejího vyplacení zákonnou cestou, tedy žalobou u soudu. Nebo že by né? Píšete ovšem, že "vymahatelnost práva dostává na frak", takže mi určitě sdělíte, jak ten soud dopadl, že?

V. Prokeš 9.1.2016 10:35

Viděl bych v těch útocích nějakého zhrzeného zaměstnance této restaurace, kterého majitel asi vyhodil a on se mu dnes mstí. Policie ČR se zaměřuje na pravicový extremismus, ale stejně nebezpečný je i ten levicový, což si mnozí velitelé u policie v postkomunistické ČR odmítají připustit.

Radil bych majiteli, provozovnu hlídat nějakou agenturou a při chycení těchto rudochů, je pořádně spráskat, neboť oni žádné zákony nerespektují, jediného čeho se ale bojí a co by je mohlo odradit, je fyzická bolest.

Myslím, že zjistit pro policii, kdo za útoky na restauraci stojí, by neměl být problém, ale muselo by se chtít to zjistit.

P. Balcar 9.1.2016 11:03

Podle výpovědí ex-zaměstnanců je zaměstnavatel vymočený žgrd, takže těžko bude platit agentuře, když neplatil ani zaměstnancům poslední mzdu. Viz. příspěvek výše.

J. Novák 15.1.2016 4:37

Zeptám se tedy, Balcar, ještě tady: Jak dopald soud, tedy žaloba těch tzv. zaměstnanců o zaplacení dlužné mzdy?

F. Rudl 9.1.2016 8:59

Tak se mi zdá, že je tu odborníků až na hlavu. Mnozí píšou o neplacení zaměstnancům, jiní zase o konkurenci, někteří o výpalném ale nikde tu není nic konkrétního a jen samé spekulace. Kdy už tento národ dokáže rozlišit, co je a co není pravdou? Havel žid, Horáková se přiznala, Píka byl špion, Kalandra byl nepřítel lidu, Mašíni byli vrazi, Semelová není komunistka, Zeman je pravdomluvný, Babiš není StBák atd.

J. Novák 15.1.2016 4:39

Tak nás pouč, Rudl, co je a co není pravda.

D. Cechura 8.1.2016 22:06

Psychopati si vybrali jednoho bezneho provozovatele restaurace a delaji mu ze zivota peklo za pomoci psychickeho teroru, vyhruzek nasilim a nejen toho. Pral bych temto statecnym bojovnikum za lepsi svet jen jedno, aby v budoucnu sami zazili to, v cem ted zije diky jejich vyhruzkam a jednani on. Vic netreba cokoli resit.

Honza Urbanec 8.1.2016 21:43

Jestli na tu hospodu pořád útočí, protože provozovatel neplatil, pak to vypovídá o dvou věcech: 1) nefunguje vymáhání zákoníku práce 2) pracovali na černo.

J. Novák 15.1.2016 4:38

Ještě je tu samozřejmě další možnost: Majitel si dosud nenajal slušné střelce na ochranu svého majetku. Ono kdyby po takovém útoku zůstalo opodál řízkárny ležet pár útočících magorů v krvi, troufám si tvrdit, že by majitel měl od těchto hajzlíků pokoj.

K. Holub 8.1.2016 14:18

Pinglové kradli a kradou, se nedivím majiteli, že je trochu drží na uzdě ... jo a „Extrémistům nenaléváme!!!” :-))

J. Šrámek 8.1.2016 13:25

Zde nejde o uzavírání a plnění pracovní smlouvy!Dlužnou mzdu lze i vysoudit.Ale zde jde o nemožnost hájit svůj majetek a tím je i firma.Je chybou policie,nebo její benevolencí,že takové darebáky nedokáže chytit.Za nějaký čas začnou opět předvolební taškařice a shánění hlasů.Dejme je jen tomu,kdo zaručí právo hájit svůj majetek i větší silou,než je síla útoku!Klidně i zbraní!Zastřelit lumpa je přece záslužný čin.

A. Fafejta 8.1.2016 13:36

Podle mě by bylo dobré usilovat o to, aby nedošlo ani k extrémistickému útoku, ani k ještě extrémnější obraně - zabití. ;-) Navíc určit kdo je v tomto případě lump je dosti těžké, záleží na úhlu pohledu a obě strany mají evidentně máslo na hlavě. Špatné je, když situace dojde do takhle vyhroceného střetu. Proto je myslím potřeba najít příčinu a řešit především tu, nikoli jen následek.

P. Čech 8.1.2016 12:36

Všechno jsou to zde jen hloupé řeči, mlácení prázdné slámy. Pokud je mi známo, tak v tomto státě nikdo nikoho nenutí, aby si vydělával na živobytí v zaměstnaneckém poměru. Pokud ovšem je někdo líný se něco pořádného dobře naučit, dobře mu tak.

A. Fafejta 8.1.2016 12:43

Nikdo tu nic o nucení být zaměstnancem netvrdil, jak jste na to přišel? Je tu řeč o tom, že zaměstnavatel musí dodržovat pravidla a platit mzdu. A to zde se jmenuje diskuzní fórum, místo kam lidé píší své názory. Hloupá je jen Vaše pýcha. ;)

S. Berjoza 8.1.2016 12:52

V zaměstnaneckém poměru je kupříkladu celá naše vláda,parlament senát a všichni představitelé moci zákonodárné,výkonné a soudní.... a např. také ředitel ČEZu,ředitel Škody,ředitel budvaru a dalších a vlastně ředitelé a manažéři většiny podniků v zemi.Jinak máte pravdu,jsou to všechno lenoši...

P. Čech 8.1.2016 14:31

Asi jste mne nepochopil. Měl jsem na mysli to, naučit se dobře cokoliv, co by mi umožňovalo živit se např. jako živnostník. Pokud to mohu posuzovat, potom u nás stále je velký nedostatek živnostníků ve službách, např. instalatérů, elektrikářů, pokrývačů, truhlářů a pod. Na druhé straně je mnoho nezaměstnaných instalatérů, elektrikářů, pokrývačů a pod. Takové lidi nikdo a nic nenutí býti zaměstnanci. Znám pár zámečníků, kteří si pořídili zámečnickou dílnu, švadleny, které si rovněž pořídily dílny apod. Živit se takto mimo zaměstnanecký poměr může každý, jen chtít. Každý, kdo neco umí. Na druhé straně každý, kdo byl líný se něco pořádného naučit ten je odsouzen býti zaměstnancem ale je to jeho vlastní vina. I tak mu však nikdo a nic nediktuje, že musí pracovat bez mzdy.

Holcman 8.1.2016 12:12

Z hlediska takových útoků jsem jasně na straně majitele restaurace Řízkárna. Proč si pan majitel nepozve na ochranu pomocníka, věhlasného blogera a ochránce majetku, bouráka a neohroženého mosteckého pistolníka Fanouše Matějku? :-))

Holcman 8.1.2016 13:00

...Píše hlavně do Ídnesu nebo do Neviditelnýho čokla a pak ještě kam se dá. Je fakt, že Fanouš v civilu vypadal vždycky trochu jako ostrý mafiózo jisté "menšiny", ale.....

http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/bloger/6820/bloger_847.jpg

...už změnil vizáž a účelově se vyšňořil jinak, co je zase podruhý tím místopředsedou Macho-Smetkovské strany SSO. Dneska už přípomíná skoroprofesora. :-)))

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/wp-content/uploads/2015/10/Franti%C5%A1ek-Mat%C4%9Bjka-2015.jpg

P. Hrušovský 8.1.2016 12:11

V dnešní slabé vymahatelnosti práva dělá zoufalý člověk zoufalé věci. Stěžuješ si? Dej pozor, za dveřmi čeká deset dalších zájemců. Klasické věty zaměstnavatelů. Zaměstná na tři měsíce, pak vyhodí a vezme dalšího. Nemusí platit odstupné a s výplatou si taky nedělá těžkou hlavu. Zaběhnutá praxe zaměstnavatelů. Pokud se tohle neodbourá pomocí Zákoníku práce, bude se to dít čím dál častěji.

A. Fafejta 8.1.2016 12:15

Souhlasím. Slyšel jsem i o případu, kdy zaměstanavatel sdělil dělníkům v továrně, že nemá a nebude mít peníze na platy, takže je propouští. Ale že bude rád pokud někdo bude chodit do práce bez nároku na mzdu. :-)))

P. Čech 8.1.2016 12:26

A když bude někdo chodit do zaměstnání bez nároku na mzdu, je to jen jeho věc. Každý dělá jen to, co je mu dovoleno.

A. Fafejta 8.1.2016 12:33

Dle mého názoru nemůže být dovoleno zaměstnávat lidi bez vyplácení mezd. To by byl návrat k historicky již naštěstí překonané fázi civilizačního vývoje. ;))

P. Hrušovský 8.1.2016 12:37

Zákoník práce to přímo zakazuje.

P. Čech 8.1.2016 14:37

To není nic jiného než socialistický pohled na věc. Nevidím žádný důvod, proč by se měl stát starat o lidi, neschopné se uživit jinak než v zaměstnaneckém poměru. Není to zase tak dávno, kdy něco jako zaměstnanecký poměr neexistovalo a kdy se každý živil tím, co umí a sám. Lidé žili a byli spokojení i nespokojení jako dnes. Starat se má především každý sám o sebe. Každý svého štěstí strůjcem.

P. Čech 8.1.2016 12:18

Opět se ptám. Kdo nutí lidi u takových zaměstnavatelů pracovat?

P. Hrušovský 8.1.2016 12:22

Bohužel člověk předem neví, co je zaměstnavatel za člověka. Až bude zaběhnutá praxe pravidelného zveřejňování těchto zaměstnavatelů a to plným jménem, pak se zájemce předem dozví, co to je za člověka, a nepůjde k němu.

P. Čech 8.1.2016 12:25

Než dojde k tomu, že podepíšu pracovní smlouvu, dotáži se v místě o jakou firmu se jedná. Neudělám-li to, mohu mít smůlu a je to jen moje vina.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...