Řezáč ve finiši nestačil na Itala

JIZERSKÁ PADESÁTKA

BEDŘICHOV Běžecké stopy v Jizerských horách se tradičně naplnily masou chtivých lyžařů. Přes tři tisícovky z nich vyrazily na trať obávané Jizerské padesátky, závodu prestižního seriálu dálkových běhů Worldloppet a FIS Marathon Cupu.

Vítězem se v Bedřichově stal Marco Cattaneo z Itálie, který 50 km klasickou technikou zvládl v čase 2:12:37,6 hodiny a připsal si po triumfu v roce 2006 druhé vítězství. Druhé místo v 42. ročníku závodu obsadil v závěrečném finiši Švéd Jerry Ahrlin před českým běžcem Stanislavem Řezáčem, který na vítěze ztratil 1,9 sekundy. Závod žen vyhrála Jenny Hanssonová ze Švédska, česká lyžařka Zuzana Kocumová proběhla cílem jako třetí.

Mezi startujícími byl i sedmatřicetiletý Nor Thomas Alsgaard, chyběl naopak původně avizovaný Björn Dählie.