2. července 2019 14:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič nespolupracoval a zamkl se v autě. Nakonec vezl policistu několik vteřin na kapotě

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha Pražského strážníka v pondělí odpoledne vezl desítky metrů na kapotě auta agresivní řidič, který ujížděl od přestupku na Václavském náměstí. Před tím mu ještě přejel nárt nohy. Devětadvacetiletý muž je podezřelý z trestného činu, případ si převzala státní policie. V úterý o incidentu informovala Michaela Teplá z městské policie.

Strážník chtěl s řidičem na rohu Václavského náměstí a Krakovské ulice projednat nedovolené stání jeho vozu v křižovatce. Muž ale odmítl prokázat svou totožnost, zamkl se v autě na nastartoval ho. Při couvání strážníkovi přejel nárt nohy a poté zkusil odjet. Strážník skončil na kapotě a muž s ním ujížděl do Krakovské ulice. „Tato život ohrožující situace trvala několik vteřin, během které vozidlo urazilo desítky metrů,“ uvedla Teplá.

Muž nakonec zastavil a na místo přijela policejní hlídka. „Vzhledem k podezření z trestného činu si celý případ na místě převzala Policie České republiky,“ uvedla Teplá. Strážník po ošetření v nemocnici celou směnu dosloužil a do pracovní neschopnosti nenastoupil, doplnila.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?