12. září 2019 10:46, aktualizováno  15:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem na Hradecku, příčinu nehody policie vyšetřuje

Ve vlaku se nikomu nic nestalo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve vlaku se nikomu nic nestalo. | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Sovětice (Hradecko) Řidič osobního vozu zemřel ve čtvrtek dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. Řekli to zástupci hasičů, policie a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou do 15:00, uvedly na webu České dráhy.

„Asi čtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, přes resuscitaci a všechny snahy zasahujících posádek na místě podlehl svým zraněním,“ řekl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. „Pro cestující jsme vyslali evakuační autobus, ve vlaku cestovalo asi 20 lidí,“ řekla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Řidič osobního vozu zemřel ve čtvrtek dopoledne, když se jeho auto střetlo s...

Řidič osobního vozu zemřel ve čtvrtek dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez závor a světelné signalizace. Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. „Auto je asi 20 metrů za přejezdem v příkopu mimo trať. Jelo směrem na Sovětice po účelové komunikaci,“ řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Nehoda se stala na železničním přejezdu bez závor a signalizace zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Podle policie řidič s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku: Stůj, dej přednost v jízdě. „Na přejezd vjel v okamžiku, kdy z pravé strany jel motorák,“ uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. „Vlivem nárazu auto skončilo v pravém příkopu asi 20 metrů za přejezdem, kde narazilo do oplocení rodinného domu. Jelo směrem na Sovětice,“ řekla Kormošová.

ČTK