3. března 2016 16:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič sanitky zapomněl pacienta v autě. Devadesátiletý muž přespal v garáži

Sanitka - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sanitka - ilustrační foto | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

JIČÍN Devadesátiletý senior z Jičína prožil noc, na niž jen tak nezapomene. Řidič sanitky, která ho měla odvézt z nemocničního vyšetření, totiž na důchodce zapomněl a zamkl ho i s autem v garáži. Tam muž také strávil noc. Na chybu se přišlo až ráno, kdy seniora našel další šofér.

Mělo to být vyšetření jako každé jiné. Devadesátiletého muže vyzvedla sanitka a měla ho převézt do nemocnice. Šofér však na důchodce zapomněl a odjel do garáže, kde vůz na noc odstavil.

„Řidič, který jak jsem pochopil spěchal, obratně zacouval do malého temného prostoru, zaparkoval, zamkl a odešel,“ řekl serveru Zprávy Český ráj senior. Tomu následně nezbylo nic jiného než dlouhé minuty bušit do stěny auta. Nikdo ho ale neslyšel.

Muž se ale zachoval duchapřítomně. Našel deku a v sanitce přenocoval. „Nebral jsem to nijak děsivě, absurdita situace mě ale překvapila,“ dodal pacient.

Z garáže se senior dostal až ráno, kdy jej našel další z řidičů. Následná vyšetření ale neprokázala, že by se na něm noční epizoda nějak podepsala. Ani to však nepomohlo šoférovi, který důchodce v sanitě zapomněl. Podobný incident se mu totiž stal v minulosti. Nemocnice ho proto na hodinu propustila.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!