Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič skútru nepřežil srážku na sjezdovce

Česko

PLZEŇ / KARLOVY VARY Ve Fakultní nemocnici v Plzni zemřel třiašedesátiletý řidič sněžného skútru, který se v neděli srazil s lyžařem na sjezdovce ve Stříbrné na Sokolovsku. Řidič, který byl správcem vleků v areálu Lišák, utrpěl vážné poranění hlavy a byl v kritickém stavu.

Řidič se srazil s dvaatřicetiletým lyžařem na dojezdu sjezdovky. Lyžař, který měl ochrannou přilbu, skončil v nemocnici s otřesem mozku a poraněnou nohou. Z nemocnice už byl propuštěn. Řidiče, jenž měl kromě hlavy poraněný také hrudník, vrtulník transportoval do plzeňské nemocnice, kde byl operován.

Policie nehodu stále vyšetřuje. Podle krajské policejní mluvčí Kateřiny Dohnalové z dosud shromážděných informací a výpovědí vyplývá, že srážku patrně zavinil řidič skútru, který vyjel z prostoru za strojovnou u vleku. Přesto si policie vyžádala posudky znalců. Dohnalová uvedla, že pokud by vyšetřování skončilo tím, že viníkem byl řidič, případ by policie vzhledem k jeho úmrtí odložila.

Obdobná tragická nehoda se stala v roce 2005 ve Sportovním areálu Ještěd. Třicetiletá lyžařka z Prahy se srazila s terénním automobilem. Najela do něj, když jí překřížil cestu na cestě ke skokanským můstkům. V nemocnici pak podlehla těžkým zraněním. Řidič podle soudu nehodu nezavinil.

Autor: