21. srpna 2013 12:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič v kombíku ujížděl policistům rychlostí 250 km/h, pak havaroval

Policisté pronásledovali na dálnici D11 automobil, který se ve směru na Hradec Králové řítil rychlostí přesahující 250 kilometrů v hodině, ten pak havaroval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté pronásledovali na dálnici D11 automobil, který se ve směru na Hradec Králové řítil rychlostí přesahující 250 kilometrů v hodině, ten pak havaroval. | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Policisté pronásledovali v úterý v noci na dálnici D11 automobil, který se ve směru na Hradec Králové řítil rychlostí přesahující 250 kilometrů v hodině. Pronásledovaný řidič po sjetí z dálnice havaroval a vůz začal hořet, informovala mluvčí královéhradecké policie Iva Kormošová.

Policisté si nejdříve všimli rychle jedoucího vozu, kterému naměřili rychlost 213 kilometrů v hodině. "Řidič vozu nereagoval na pokyn policistů k zastavení, naopak přidal plyn," uvedla Kormošová. Poté policisté naměřili rychlost přesahující 250 kilometrů v hodině, pronásledovaný vůz sjel z dálnice po necelých deseti minutách u obce Pravy, kde se policistům vůz na chvíli ztratil.

Policisté pronásledovali na dálnici D11 automobil, který se ve směru na Hradec Králové řítil rychlostí přesahující 250 kilometrů v hodině, ten pak havaroval.

Policisté pronásledovali na dálnici D11 automobil, který se ve směru na Hradec Králové řítil rychlostí přesahující 250 kilometrů v hodině, ten pak havaroval.

"Policisté si však všimli kolejí, které směřovaly do pole a v dálce uviděli hořící auto. Vůz uhasili a k lehce zraněnému řidiči zavolali záchranáře," uvedla mluvčí. Ti sedmatřicetiletého muže převezli do pardubické nemocnice.

Policie nezjistila, že by řidič před jízdou pil alkohol, důvodem jeho počínání byla obava ze ztráty řidičského oprávnění kvůli rychlé jízdě. V případě, že vůz po dálnici jede rychleji než 180 kilometrů v hodině, hrozí řidiči odebrání řidičského průkazu na šest až 12 měsíců a pokuta do 10 000 korun. "Ve vyšetřování nehody pokračují pardubičtí policisté, protože se stala na jejich území," dodala Kormošová.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Nepořádek, drogy, prostituce. Na jihu Čech je 38 vyloučených lokalit

Ve Větřní na Českokrumlovsku je několik sociálně vyloučených lokalit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vážné sociální problémy se týkají téměř čtyř desítek míst v Jihočeském kraji. Většinou v nich žijí dlouhodobě...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...