22. prosince 2013 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič vezl v kradeném autě 500 rostlin konopí, prozradil ho zápach

Řidič vezl v kradeném autě 500 rostlin konopí, prozradil ho zápach. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič vezl v kradeném autě 500 rostlin konopí, prozradil ho zápach. | foto: Policie ČR

PRAHA Řidič v Praze vezl v kradeném autě téměř 500 sazenic konopí. Rostlin bylo tolik, že muže prozradil jejich zápach. Z konopí se získává droga marihuana, hodnotu nalezených sazenic odhadla policie na zhruba 1,5 milionu korun.

Na policejním webu o tom informovala mluvčí pražské policie Hana Jeřábková. Řidiči hrozí až pět let vězení.

I bez velkého nákladu konopí by čtyřiačtyřicetiletý muž nevyvázl. Policisté ho totiž zastavili v centru Prahy ve Wilsonově ulici, protože řídil auto nahlášené jako kradené. "Muž jim uvedl, že si vozidlo půjčil od svého známého," uvedla Jeřábková.

Při kontrole ale policisté ucítili zápach konopí. Řidič popíral, že by u sebe měl marihuanu, ale když policisté otevřeli kufr auta, našli 14 krabic plných sazenic konopí. "Celkem bylo sazenic téměř pět stovek.

Muž proto putoval na policejní stanici a je podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," doplnila mluvčí policie.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz