4. července 2018 19:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič v Uherském Hradišti při honičce s policií zranil tři lidi

Policie ČR | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR | foto: Reprofoto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Pětatřicetiletý řidič ujížděl ve středu dopoledne autem policejní hlídce v Uherském Hradišti. Při honičce vjel do podchodu pod železniční tratí v Husově ulici, kam mají motorová vozidla zákaz vjezdu a zranil v něm tři lidi, z toho jednoho vážně. Podle krajského policejního mluvčího Petra Jaroše muž chodcům neposkytl pomoc a z místa ujel, policii se ho ale podařilo dopadnout.

Podle mluvčího krajské záchranné služby Petra Olšana srazil řidič v podchodu muže ročníku narození 1934. „Chodec utrpěl zranění dolní končetiny, břicha a hrudníku. Byl převezen do nemocnice v Uherském Hradišti. Na místě byli ošetřeni také matka s dítětem, u nich ale nedošlo k přímému kontaktu s vozidlem,“ řekl Olšan.

Ještě před příjezdem záchranářů poskytli zraněným osobám první pomoc policisté, kteří muže za volantem vozidla Volkswagen Polo pronásledovali poté, co nereagoval na jejich výzvu k zastavení. „Nebezpečný řidič nadále ujížděl, ale v patách mu již byly další policejní hlídky. Divoká jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota. Tam policisté pětatřicetiletého muže z Hodonínska dopadli a za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali,“ uvedl Jaroš. Případ nyní vyšetřují krajští kriminalisté. Podle Jaroše není vyloučeno, že bude muž podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a to na více osobách.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz