12. dubna 2017 18:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič v ukradeném autě naboural policejní vozy a zranil dva policisty

Policie- ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie- ilustrační | foto: Lidovky.cz

Tanvald (Jablonecko)  Řidič ujíždějící v ukradeném audi naboural na Jablonecku dvě policejní auta a zranil, zřejmě lehce, dva policisty. Ve středu to sdělila krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidiče podle ní policisté zadrželi.

Hlídka chtěla černé audi s německou poznávací značkou zastavit v Loužnici krátce před polednem při silniční kontrole. „Řidič nejprve na pokyn policisty k zastavení zpomalil, pak ale přidal plyn a policista musel uskočit, aby jej řidič nesrazil,“ uvedla Suchánková.

Před policisty se poté muž pokusil ujet ve směru na Velké Hamry a Tanvald. Riskantní jízdou ohrožoval jiné řidiče, jel velmi rychle - kolem 150 kilometrů v hodině. Policisté se pokusili z jednoho služebního auta vytvořit zátaras, řidič audi do něj ale vrazil a ujížděl dál. „Přitom zranil policistu, který poté, co postavil auto jako překážku na vozovku, opouštěl na poslední chvíli vozidlo,“ řekla mluvčí.

Auto se podařilo policistům zastavit až po zhruba deseti kilometrech pronásledování, na kruhovém objezdu v Tanvaldu, kde mu nadjeli a znemožnili další jízdu. „Přitom řidič audi služební vůz naboural a v něm se zranil jeden z policistů,“ dodala Suchánková. Policisté posléze zjistili, že auto bylo ráno ukradeno v Německu.

Krátce po 13:00 zadrželi v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku další vozidlo i s řidičem, které bylo rovněž ráno ukradeno v Německu. „Podle zatím předběžně zjištěných poznatků spolu oba případy souvisí,“ dodala Suchánková.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz