2. dubna 2016 7:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha hostí půlmaraton. Řidiče a cestující MHD čekají uzavírky a zdržení

Pražský půlmaraton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský půlmaraton. | foto: MAFRA - Michal Sváček

PRAHA Řidiče a cestující v MHD v Praze v sobotu čeká kvůli Pražskému půlmaratonu řada uzavírek. Dopravní omezení se dotknou více než 30 ulic, převážně podél Vltavy ve středu města. Běžecký závod začne v 10:00 u Rudolfina, a jednotlivé úseky ulic se budou postupně uzavírat a zase otevírat. Půlmaraton skončí asi ve 13:00. Na svém webu to oznámil pražský magistrát.

Trasa závodu vede vesměs nejbližším okolím Vltavy po obou březích řeky. Omezení dopravy se týká ulic od Holešovic, Libně a Karlína přes Malou Stranu a Staré i Nové Město až po Smíchov. Úplné uzavírky se dotknou například i Těšnovského tunelu, omezeno bylo již od pátku také parkování.

Po celé trase budou policisté s městskými strážníky řídit dopravu podle aktuální situace. „Jednotlivé úseky budou uzavřené na nezbytně nutnou dobu a poté, co jimi proběhne poslední závodník, bude v těchto úsecích provoz obnoven,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Metro bude posíleno

V MHD postihnou omezení hlavně tramvaje. Linky 17, 18 a 53 jsou v úsecích, kudy má závod vést, odkloněny již od pátečních 0:30. Před 10:00 začne postupné odklánění či zkracování další více než desítky linek. Změní se také jízdní řády autobusů 176, 194 a 207 a budou zavedeny náhradní autobusové linky X3 a X8. Organizátoři doporučují lidem, aby v době závodu raději jeli metrem, které bude v případě potřeby posíleno.

Podrobnosti o trase, uzavíraných ulicích i omezeních MHD jsou na webu závodu. Dopravní informace jsou dnes od 08:00 do 14:00 k dispozici rovněž na bezplatných telefonních linkách 800 165 102 a 800 100 991.

ČTK