27. prosince 2013 8:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidiči by měli být opatrní. Dopravu komplikuje snížená viditelnost

Dopravuju komplikuje déšť a mlhy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravuju komplikuje déšť a mlhy. | foto: ČTK

ZLÍN Na většině území Zlínského kraje od rána prší, viditelnost může být kvůli tomu snížená, řidiči proto musí být opatrní. Na Zlínsku navíc vane silný vítr, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Silný vítr vane v regionu od úterka, ve čtvrtek večer se situace zklidňovala. Hasiči vyjížděli k desítkám případů popadaných či vyvrácených stromů a poničených střech.

V kraji mohou ještě místy ležet na silnicích popadané větve, u Strání na Uherskohradišťsku ještě stále omezuje dopravu spadlý strom.

Silnice v kraji jsou holé a mokré, sjízdné bez omezení. V kraji je zataženo, kromě Uherskohradišťska prší, s výjimkou Zlínska vane slabý vítr. Teploty se pohybují od tří do osmi stupňů Celsia.

Na Olomoucku komplikuje dopravu silný vítr

Řidiči v Olomouckém kraji by si i dnes měli dát pozor na silný vítr. Varování platí hlavně pro Jesenicko. Všechny silnice jsou ale díky oteplení holé a mokré, takže jsou sjízdné bez omezení. V některých oblastech kraje dohlednost snižuje mlha či déšť, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Silný jihozápadní vítr fouká na Jesenicku. Na Šumpersku se místy tvoří mlhy a na Prostějovsku dohlednost na silnicích snižuje déšť. Na Olomoucku místy mrholí.

Kvůli silnému větru vyjížděli hasiči v Olomouckém kraji o vánočních svátcích k několika spadlým stromům a větvím na komunikacích.

Viditelnost na silnicích v okolí Lanškrouna na Orlickoústecku  ráno místy snižuje mlha. Silnice druhé a třetí třídy v Pardubickém kraji jsou mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností. Vyplývá to z informací krajských silničářů.

Teploty se pohybují od tří do sedmi stupňů Celsia a fouká slabý vítr. Na většině území jsou dešťové přeháňky nebo mrholí.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!