Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

S majiteli 'zapamatovatelných SPZ' vozíčkáři prohrávají

Česko

  17:10
PRAHA - Drzost a bezohlednost některých řidičů je zarážející. Do redakce serveru Lidovky.cz se po výzvě čtenářům sešlo několik dalších fotografií, které to dokládají.

Vůz zaparkovaný před sníženým chodníkem pro vozíčkáře.

Především kvůli vozíčkářům upravila radnice Prahy 8 chodníky tak, aby se na ně dalo bez potíží najíždět. Některým řidičům je to ale zřejmě jedno a na těchto upravených místech parkují své vozy. "Možná neumí parkovat a chrání tak své disky. Nebo se tak lépe vystupuje?" ptá se ironicky čtenář Kurt Z., který redakci zaslal snímky takto bezohledně zaparkovaných vozů.

Vůz zaparkovaný před sníženým chodníkem pro vozíčkáře.

Vůz zaparkovaný před sníženým chodníkem pro vozíčkáře.

A povšiml si v té souvislosti ještě jedné věci. "Z nějakého důvodu na tomto místě vozy s hůře zapamatovatelnými značkami parkovat nevídám," poukázal na atraktivní registrační značky těchto vozů: 6A4 2222 a 2E6 5000. Podle čtenáře se přitom ulice Ládevská, kde snímky pořídil, nachází ve vilkové čtvrti, kde není problém zaparkovat. "Jen je někdy třeba 50 metrů popojet," dodává Kurt Z.

Kmotrovské značky na Národní

Další čtenář nám poslal fotografii, na které stříbrné audi s líbivou registrační značkou 2AB 5555 parkuje na chodníku na Národní třídě. Zajímavé je, že na naprosto stejném místě vyfotografoval jiný čtenář tentokrát bílé audi s též zajímavou značkou 1AV 6666. Zdá se, že policisté by na tomto místě naproti Národnímu divadlu mohli na pokutách vybrat dost peněz.

Luxusní vůz s výjimečnou registrační značkou na chodníku na Národní třídě.

Na stejném místě: audi s též líbivou registrační značkou.

Lidovky.cz v minulých dnech upozornily na řidiče především terénních či sportovních aut s označením pro invalidy, které fotoaparáty zachytily při různých dopravních přestupcích. Navíc se tyto vozy pyšnily "kmotrovskými" registračními značkami.

ČTĚTE VÍCE:

Tentokrát ale přinášíme několik fotografií, kdy naopak útrapy činí řidiči tím, že parkují na místech pro invalidy. A to nejen řidiči vozů se "zapamatovatelnými" značkami. Věc v ulicích poměrně častá, ale o to víc smutná. Tak například řidič BMW zaparkoval bez okolků na místě určeném pro invalidy. A protože už se pořádně nemohl vejít, zůstal stát nakřivo, částečně v cestě. Přitom parkovací průkaz pro invalidy ani neměl. Stejně tak drze se řidič luxusního mercedesu postavil na vyhrazené invalidní místo.

Řidič tohoto BMW se rozhodl za každou cenu zaparkovat na kousku volného místa - ačkoli neměl ani průkaz invalidy, ani se na místo jeho auto už nevešlo.

Majitel mercedesu klidně zaparkoval na místě, které přitom bylo vyhrazeno pro automobil invalidy.

Závěrem přidáváme snímek terénního vozu, který zaslal Martin Č. Vyfotil jej v obchodním centru v Hradci Králové, kde podle jeho slov ten den byl problém nějaké místo k zaparkování najít. "A pak se objeví tento jedinec," poznamenal čtenář.

V nákupním centru sice nebylo kde zaparkovat, řidič tohoto vozu ale klidně zaparkoval napříč přes dvě parkovací místa.

Pošlete nám vaše fotografie

Výzva serveru Lidovky.cz vznikla na základě fotografie, která vyvolala emoce uživatelů sociálních sítí a vedla k vášnivým diskuzím. Čtenáři se do ní mohou stále zapojit.

ČTĚTE VÍCE:
Invalidu v mercedesu s 'kmotrovskou' SPZ řeší policie

Foto z facebookové stránky časopisu Forbes: Mercedes s kmotrovskou SPZ a značkou invalidy parkuje na chodníku.

Podobných případů je v ulicích českých měst k nalezení mnoho. Řidiči terénních či sportovních aut s označením pro invalidy se často dopouštějí různých dopravních přestupků.

Lidovky.cz proto své čtenáře vyzývají, aby podobné situace zdokumentovali a zaslali na adresu internet@lidovky.cz. Do předmětu napište SPZ-KMOTR.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat