31. října 2015 9:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidiči se nelíbila jízda cyklisty. 69letého muže strhl z kola a ujel

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Lidové noviny

OSTRAVA Agresivní řidič podle policie v těchto dnech v Ostravě-Hrabové napadl cyklistu. Nelíbilo se mu, jak jede. Muže zastavil a z kola strhnul. Důchodce utrpěl zranění. Řidič z místa ujel, kriminalisté po něm vyhlásili pátrání. V sobotu o incidentu informovala mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Vše se stalo v Ostravě-Hrabové před restaurací Na Vyhlídce. Devětašedesátiletý cyklista jel 24. října kolem 13. hodiny po Paskovské ulici. Neznámému řidiči na silnici s největší pravděpodobností vadil. Nejdříve na něj pokřikoval, pak se jej snažil autem zablokovat. Před restaurací byl cyklista nucen zastavit.

„Neznámý řidič pak cyklistu při sesedání uchopil a povalil i s jízdním kolem. Pak z místa odjel. Senior utrpěl zranění, doba jeho léčení není dosud stanovena. Poškozeno bylo i kolo,“ uvedla Holčáková.

Policisté nyní hledají agresivního řidiče. Hledají také svědky incidentu. Ve voze totiž cestovala další osoba. Jiný muž pak postával nedaleko místa. „Žádáme svědky, kteří mohou k věci uvést jakékoli informace, aby nás kontaktovali na lince 158,“ řekla mluvčí.

ČTK