Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hlavní tahy mezi Čechami a Moravou jsou plné děr. Za poslední týden tam policie řešila 15 nehod

Česko

  18:59
Cerekvice nad Loučnou (Svitavsko) - Řidiči si podle policie stěžují na špatný stav frekventovaných silnic I/35 od Hrušové do Moravské Třebové a silnice I/43 mezi Svitavami a Březovou nad Svitavou. Někde jsou podle policie díry ve vozovce hlubší než sedm centimetrů.

Policisté od 28. ledna v těchto místech vyšetřovali 15 dopravních nehod, uvedla mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Ředitelství silnic a dálnic uvedlo, že se snaží díry označovat, mnohdy se ale nedlouho po opravě objeví znovu.

„My jsme tyto skutečnosti obratem předávali na firmu provádějící údržbu komunikace,“ uvedla Janovská. Nejhorší situace je u Cerekvice nad Loučnou, kde se stalo devět nehod. Někteří řidiči si při nich prorazili pneumatiku.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v tomto místě silnici od minulého týdne opravuje. Mluvčí státní organizace Jan Rýdl řekl, že se na opravy používá zimní studená směs i teplá, takzvaná balená.

Ředitelství silnic a dálnic vypsalo tendr na poslední chybějící úsek dálnice D1 z Přerova do Říkovic

„Od středy jsme posílili týmy, protože na silnicích se pekelně podepsalo střídání mrazů a oblevy. Tam, kde je slabá vrchní obrusná vrstva, ale kamionová doprava během krátké doby, třeba i přes noc, opravy zase zničí,“ uvedl Rýdl. Podle něj by se za obou silnicích měla střídat technologie s balenou směsí, o víkendu chce ŘSD nasadit ještě mikrovlnnou technologii s ohřevem vozovky.

Policie opět ŘSD vyzvala k okamžitému odstranění všech závad a k urychlení prací. „Zároveň jsme správci sdělili, že některé označení výtluků, které jsou nebo byly označeny dopravními značkami, například nerovnost vozovky nebo snížení rychlosti, jsme shledali jako zcela nedostatečné s ohledem na jejich rozměry, zejména hloubku,“ uvedla Janovská. Rýdl uvedl, že se ŘSD snaží každou díru označovat, některé se ale i po opravách zakrátko znovu objeví.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...

Mohlo by vás zajímat