Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rittig ho nazval pedofilem. Zvažuji trestní oznámení, říká Soukenka

Česko

  11:34
PRAHA - Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka se ohradil proti slovům, které o něm pronesl lobbista Ivo Rittig. Ten ho dvakrát během rozhovoru pro DVtv označil za pedofila, který se zajímá o jeho děti. Soukenka to popřel a kvůli poškození svého jména zvažuje na Rittiga trestní oznámení.

Na Iva Rittiga přijde možná kvůli výrokům o pedofilech trestní oznámení. foto: MAFRA: Michal Šula

„Chtěl bych tímto na jeho vyjádření, které hrubě poškozuje mé dobré jméno a citelně se dotýká mé cti a občanské vážnosti, reagovat. Dotýká se samozřejmě nejen mě, ale i Fondu a samozřejmě i mé rodiny,“ uvedl Soukenka.

Konkrétně měl na mysli dva Rittigovy výroky, které lobbista pronesl minulý pátek. Nejprve řekl: „…cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí…“ A později znovu uvedl: „…ti soudruzi Randákové a Soukenkové, ti pedofilové, jelikož furt mi dělaj čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem …“ Žádné důkazy Rittig neuvedl.

‚Ani jsem nevěděl, že děti má’

Soukenka reagoval slovy, že nikdy Rittigovy děti nesledoval, ani se o ně nijak nezajímal. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má," tvrdí ředitel protikorupčního fondu.

ČTĚTE TAKÉ:

"V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," dodal Soukenka.

Nyní zvažuje, že na Rittiga podá kvůli lživým tvrzením trestní oznámení, a to kvůli poškození dobrého jména a osobní cti. "Označení pedofil vnímám obzvláště citlivě. Atmosféra ve společnosti je vůči pedofilii zcela zásadně odmítavá; tyto postoje pochopitelně vítám a podporuji.“

Vedení NFPK: na snímku zleva Karel Janeček, Petr Soukenka, Karel Randák a Jan Kraus

Podle Soukenky je zřejmé, že trestní stíhání destruuje Rittigovu  osobnost více, než jak lobbista a jeho okolí  prezentuje. "Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," zhodnotil Rittigův rozhovor pro DVtv.

Nadační fond proti korupci se dlouhodobě zabývá kauzami, v nichž figuruje jméno Ivo Rittiga. Fond upozornil například na údajné tunelování pražského dopravního podniku, kvůli čemuž byl Rittig před několika měsíci obviněn. Ještě před tím Rittig fond žaloval kvůli tomu, že ho na svých stránkách s touto kauzou spojoval. U soudu však neuspěl.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...