Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rittig ho nazval pedofilem. Zvažuji trestní oznámení, říká Soukenka

Na Iva Rittiga přijde možná kvůli výrokům o pedofilech trestní oznámení. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Iva Rittiga přijde možná kvůli výrokům o pedofilech trestní oznámení. | foto: MAFRA: Michal Šula

PRAHA Ředitel Nadačního fondu proti korupci Petr Soukenka se ohradil proti slovům, které o něm pronesl lobbista Ivo Rittig. Ten ho dvakrát během rozhovoru pro DVtv označil za pedofila, který se zajímá o jeho děti. Soukenka to popřel a kvůli poškození svého jména zvažuje na Rittiga trestní oznámení.

„Chtěl bych tímto na jeho vyjádření, které hrubě poškozuje mé dobré jméno a citelně se dotýká mé cti a občanské vážnosti, reagovat. Dotýká se samozřejmě nejen mě, ale i Fondu a samozřejmě i mé rodiny,“ uvedl Soukenka.

Konkrétně měl na mysli dva Rittigovy výroky, které lobbista pronesl minulý pátek. Nejprve řekl: „…cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí…“ A později znovu uvedl: „…ti soudruzi Randákové a Soukenkové, ti pedofilové, jelikož furt mi dělaj čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem …“ Žádné důkazy Rittig neuvedl.

‚Ani jsem nevěděl, že děti má’

Soukenka reagoval slovy, že nikdy Rittigovy děti nesledoval, ani se o ně nijak nezajímal. "Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má," tvrdí ředitel protikorupčního fondu.

ČTĚTE TAKÉ:

"V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," dodal Soukenka.

Nyní zvažuje, že na Rittiga podá kvůli lživým tvrzením trestní oznámení, a to kvůli poškození dobrého jména a osobní cti. "Označení pedofil vnímám obzvláště citlivě. Atmosféra ve společnosti je vůči pedofilii zcela zásadně odmítavá; tyto postoje pochopitelně vítám a podporuji.“

Vedení NFPK: na snímku zleva Karel Janeček, Petr Soukenka, Karel Randák a Jan Kraus

Vedení NFPK: na snímku zleva Karel Janeček, Petr Soukenka, Karel Randák a Jan Kraus

Podle Soukenky je zřejmé, že trestní stíhání destruuje Rittigovu  osobnost více, než jak lobbista a jeho okolí  prezentuje. "Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," zhodnotil Rittigův rozhovor pro DVtv.

Nadační fond proti korupci se dlouhodobě zabývá kauzami, v nichž figuruje jméno Ivo Rittiga. Fond upozornil například na údajné tunelování pražského dopravního podniku, kvůli čemuž byl Rittig před několika měsíci obviněn. Ještě před tím Rittig fond žaloval kvůli tomu, že ho na svých stránkách s touto kauzou spojoval. U soudu však neuspěl.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...