Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Rock for People z pohledu policie: přestupky v dopravě a krádeže mobilů

Fanynka kapely Parkway Drive na festivalu Rock for People (13. června 2024) foto: Martin Veselý, MAFRA

Na čtyřdenním festivalu Rock for People v Hradci Králové, který skončil v noci na dnešek, policie nezaznamenala narušení veřejného pořádku či jiné větší problémy. Řešila hlavně dopravní přestupky a krádeže mobilních telefonů. Odjezd návštěvníků byl plynulý a bez komplikací.
  16:27

Za celou dobu festivalu, který podle pořadatelů navštívilo asi 40 tisíc lidí, zkontrolovaly posílené policejní hlídky stovky lidí a vozidel.

„Převážně v dopravě policisté zjistili téměř 100 přestupků. Zjistili také dva trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky, a to u opilých řidičů,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policie také přijala téměř 20 oznámení o krádežích. Převážně se jednalo o ukradené telefony, nahlášena byla i krádež hodinek a kamery. Policie zaznamenala i dvě falešné vstupenky se škodou téměř 6000 korun.

Rock for People se konal ve festivalovém Parku 360 na letišti v Hradci Králové. Letošní 29. ročník festivalu nabídl na osmi pódiích přes 130 kapel a další desítky umělců nehudebního programu.

Ve středu a ve čtvrtek vystoupily hlavní hvězdy festivalu, britská skupina The Prodigy a americká skupina The Offspring. Na festival zavítala i hollywoodská hvězda Keanu Reeves s kapelou Dogstar, kde hraje na baskytaru.

Autoři: ,