21. ledna 2018 15:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rodiče pohřešované Alice Jelínkové zveřejnili dopis určený dívce. Policie po ní stále pátrá

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 7Diskuse
Policie pátrá po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která se v pátek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie pátrá po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která se v pátek... | foto: Policie ČR

CHOMUTOV Policie v neděli pokračuje v pátrání po třináctileté Alici Jelínkové z Chomutovska, která o sobě od pátku nedala vědět. Kriminalisté prověřují všechny informace o jejím možném pohybu. Sdělila to krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Existuje riziko, že by si dívka mohla ublížit. Rodiče napsali vzkaz pro svou dceru, v němž ji žádají o setkání. Pohřešovaná je zařazena v databázi Dítě v ohrožení.

Dívka je hubená, vysoká 155 až 160 centimetrů. Má zčásti vyholenou hlavu, vlasy modrofialové barvy, nosí výrazné modré čočky a v uchu má piercing.

Rodiče pohřešované třináctileté Alice Jelínkové napsali dopis určený dceři, který chtějí prostřednictvím médií zveřejnit. Po dívce je vyhlášeno celostátní pátrání a je vedena v databázi Dítě v ohrožení. 

Školačka odešla z domova v pátek, do školy nedorazila. Dopoledne údajně odjela autobusem do Prahy, zpět se už nevrátila. „Existuje možnost, že dívka vystoupila po cestě zpět v Lounech nebo Chomutově a pracujeme i s verzí, že zůstala v Praze,“ uvedla Bartošová. Pátrání je celostátní.

Cestou do Prahy měla mít pohřešovaná na sobě černé oblečení, na bundě pruh maskáčoviny , později mohla mít oblečení modré barvy. Její telefon je nedostupný, naposledy o sobě dala vědět rodině v pátek ráno. Informace o Alici Jelínkové přijímá policie na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně.

Dopis od rodičů pohřešované Alice Jelínkové


Ájo, víme, že tomuto vzkazu porozumíš jen ty, protože jsi moc chytrá. Poslouchej: slova Kurta Cobaina na zdi nad hlavou už teď neplatí. Už nám vše došlo. Jde to i jinak, znovu a líp. Pojď prosím, setkáme se jen my tři. Poslouchej: budou to dvě místa v jednom dni a dva různé časy.

Bude to den, kdy jsi se ještě nedávno učila fyzicky bojovat.

První místo: bude tam, kde jsi spojena s dědou s červenou kudličkou. Jdi tam, kde jste sami s dědou dělali zakázané (nahoru a dolu, kde můžou být pavouci). V tolik hodin, jako je našemu Čikovi. Budeme čekat hodinu jen my dva.

Druhé místo: TEN SAMÝ DEN: Bude to ve městě, kde jsi loni v létě za zvuku hlasité hudby potkala roztomilého černouška. Sejdeme se na místě, kde nám v létě jeden kluk při naší hádce vysvětlil, co by nás čekalo, kdybychom se vydali špatnou cestou
.........pamatuješ? Byl trochu opilý a chtěl ode mě podpis. Budeme tam přesně v tolik hodin, v kolik ti jednou týdně začíná hodina s nejoblíbenější a nejbláznivější důchodkyní. Budeme tam čekat hodinu jen my dva. Přijď a pak už to všichni tři zvládneme.

Jak jsi jednou řekla, nemá cenu v sobě držet nenávist. Už to víme a najdeme společnou cestu.

Alí budeme tam na tebe čekat táta a máma.

ČTK
  • 7Diskuse