Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rodiče z Jesenicka si za prodávání své dcery cizím mužům odpykají sedm a osm let. Vinu odmítají

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Olomouc Za nabízení své dvanáctileté dcery cizím mužům za účelem sexuálních praktik si rodiče z Jesenicka odpykají sedm a osm let. Trest uložený olomouckým krajským soudem jim v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Podle rozsudku v roce 2018 domlouvali své dceři schůzky a v některých případech měla jejich dcera přihlížet i sadomasochistickým praktikám své matky.

Z vydělaných peněz jí měli rodiče dávat podíl. Oba svou vinu v úterý popřeli s tím, že dívka si vše vymyslela.  Podle soudu jsou uložené tresty přiměřené. Sedmatřicetiletá matka, která měla aktivnější roli, dostala sedmiletý trest. Otec o rok více, soud přihlédl k jeho předchozím 11 odsouzením a k tomu, že čin spáchal ve zkušební době. 

Poškozené musejí navíc zaplatit 300 000 korun. „Podle znalců je nezletilá obětí trestného činu, je to osoba, která je schopna podat věrohodnou výpověď, je schopna reprodukovat to, co zažila. Vina obžalovaných je z řady důkazů jednoznačně prokázána,“ uvedla soudkyně Magda Mihulová.

Dvojice byla odsouzena za zločin obchodování s lidmi a za ohrožování výchovy dítěte. Původně jim hrozila sazba pěti až 12 let. Pár byl zadržen po návratu z Anglie, kam odjeli bez nezletilé. Jednání se podle obžaloby odehrálo od května do října v roce 2018, kdy dívce bylo 12 let. Podle rozsudku služby sjednávala matka přes erotický portál, kde nabízela sadomasochistické služby s účastí komtesky. Dívka se tak některých setkání účastnila s matkou, někdy byla s muži posílána samotná.

Obžalovaní rodiče u soudu vše popřeli, podle soudu však o jejich vině svědčí nejen výpověď poškozené, ale i závěry znalců a výpovědi mužů - klientů, které se podařilo během vyšetřování ztotožnit.

PŘEHLEDNĚ: Zdraží energie, potraviny i auta. Hypotéky zůstanou levné

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kdo čekal, že pandemie koronaviru by mohla podstatně srazit ceny, ten se mýlil. Naopak. Na růst cen se musejí Češi...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Mimořádně nadané děti vybočují, a to lidem vadí, říká místopředseda Mensy

Tomáš Blumenstein je místopředsedou české Mensy (sdružení nadprůměrně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Místo abychom si mimořádně intelektově nadané děti hýčkali, narážejí spíš na překážky. Většinou jsou totiž jiné....