Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rodina v únosu prsty nemá, zlobí se děda malé Michaly

Česko

  7:00
PRAHA/ÚSTÍ NAD LABEM - Po nejasnostech kolem únosu malé Michaly z ústeckých Trmic se nově objevují otazníky ohledně jejího převozu zpátky do Česka. Dědeček uneseného nemluvněte Radomír Niedl v rozhovoru pro Lidovky.cz uvedl, že jeho dcera o převozu malé Michalky domů zatím žádnou informaci nemá.

Grafika: únos Michaly Janové foto:  Šimon, Lidové noviny

Lidovky.cz: Máte nějaké nové informace ohledně převozu malé Michalky zpátky do Čech?
O převozu Michalky do Čech žádné informace zatím nemáme. Pro dceru si přijela policie, ale byl to pouze dodatečný výslech a informace nepřinesla. Kdybych nějaké informace měl, řeknu vám to. Já nechci, aby kvůli tomu vznikaly nějaké kličky a někdo si něco vymýšlel a přidával. My si všichni přejeme, aby kompletní pravda vyšla najevo. A vyjde. Policie dá vše dohromady.

Lidovky.cz: Ptali jste se policie na možnost, že by dcera odjela do Německa a byla přímo se svou dcerou?
Zatím o tom nic nevím, policie nám nic nesdělila. Čekáme na nějaké vyjádření. Já už z toho mám velkou hlavu, už nevím, co mám komu říkat. To je pořád dokolečka. Až někdo rozhodne, že ten den nebo tu hodinu pro ni můžeme jet, nebo jestli nám ji přivezou, tak vám dáme všem vědět, abyste mohli být u toho. Do té doby ale nedostaneme žádné podrobnější informace. Nám totiž nic neřeknou.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz: Takže nemáte ani žádné informace o tom, jak pokračuje vyšetřování na německé straně?
Ne, my do Německa jet nemůžeme. Teda samozřejmě tam jet můžeme, ale řekli nám, ať vyčkáváme. Tak vyčkáváme. A musíme se prostě smířit s tím, že to nějakou hodinu nebo možná pár dní potrvá. Musí prý vyřídit nějaké papíry.

Lidovky.cz: Údajně se prý čeká na testy DNA.
Asi je to nějaká kachna. Nevím, kdo s tím přišel. Ale vzorky dceři asi už odebrali.

Lidovky.cz: Na německé straně se objevily spekulace, že by do únosu mohla být zapletena i širší rodina, že se může jednat např. o pomstu?
Ne!(důrazně) Zcela upřímně a na milion procent, s únosem Michalkou nemá rodina nic společného. Každý plácá hlouposti, každý se domnívá, že s tím rodina má něco společného. Proč bysme tohle dělali? Rodina Michalky nemá s únosem absolutně nic společného.

PSALI JSME

Lidovky.cz: Jak si vysvětlujete, že se únosce vaší dcery údajně zeptal, jestli je to její dítě? Z toho lze usoudit, že by mohlo jít o únos na objednávku.
Řeknu to trochu jinak. Když se stane nějaká vražda, v první řadě jsou podezřelí příbuzní. Nakonec všichni zjistíte, že nikdo z naší rodiny s tím nemá nic společného. U soudu to všichni pochopí.

Lidovky.cz: A ptal se tedy únosce Vaší dcery, jestli je to její dítě?
Na to se únosce neptal. Já jsem se dcery ptal, ta německy neumí, ten únos byl v takové rychlosti, že jí řekl asi jenom dvě věty, jenom nějaké "Du bist dítě?" nebo něco takového. Dcera mu ale stejně nerozuměla, ta dodnes neví, co to znamená. A to bylo všechno.

Lidovky.cz: Únosce prý mluvil česky, sice s německým přízvukem, ale česky.
Ne, to není pravda, každý si tam něco přidá. Pak vznikají zbytečné dohady a zbytečné spekulace. Moje holka je mladá, v podstatě je sama ještě dítě. A když jí třeba někdo vidí s kočárkem, tak si může myslet, že to je třeba její neteř.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz: Dostáváte pravidelné zprávy o stavu malé Michalky?
Co se týče malé Michalky a jejího zdravotního stavu, tak jsme dostali informaci, že je v naprostém pořádku, tak jak by správně dítě mělo být. Má kolem sebe ošetřující lékaře a lidi, co se o ni starají.

Lidovky.cz: Ale pravidelné informace o jejím stavu vyžadujete?
Takhle, ano, ano, tak, tak. My se pravidelně ptáme, jestli je Michalka v pořádku. Zatím nám bylo sděleno, že je v naprostém pořádku. To je všechno, co vám k tomu můžu říct.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat