Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Roky stojí pod památkou a láká do erotického klubu. Pouze zaparkované auto, tvrdí magistrát

Limuzína pod Prašnou bránou . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Limuzína pod Prašnou bránou . | foto: Lidovky.cz

PRAHA Prašná brána patří k jednomu ze symbolů Prahy. Stojí hned na začátku významné ulice Celetná mezi budovou České národní banky a Obecním domem. O část historického lesku ji ale už víc než desetiletí připravuje poblíž zaparkovaná bílá limuzína lákající na erotický klub. Praha je prý bezradná. Jde totiž „pouze o zaparkované vozidlo“.

„Vyfoť mě s ní,“ říká turistka svému příteli a zapózuje vedle limuzíny, kterou zdobí polonahé slečny lascivním úsměvem lákající kolemjdoucí do erotického podniku Darling Cabaret. Nad luxusním autem se tyčí historická Prašná brána, kterou začíná jedna z turistických tepen metropole.

Někteří turisté se s limuzínou i fotí.

Někteří turisté se s limuzínou i fotí.

Tento výjev je v Praze známý už přes deset let. Pojízdná reklama na sex se hojně řešila už v roce 2006 a 2008, kdy limuzína pendlovala v historickém centru a lákala na klub v ulici červených luceren - Ve Smečkách. Tehdy se ale namísto pod Prašnou bránou objevovala kolem Staroměstského náměstí a v Melantrichově ulici.

Nynější parkování pod Prašnou bránou přitom nezvolil majitel náhodou - přímo pod historickou věží se totiž nachází modrá zóna. Jediné, co by tak mohlo dostat auto pryč, je neplatná parkovací karta.

„Vámi popisované vozidlo ničím neporušuje nařízení hlavního města Prahy, kterým se zakazuje reklama šířená na veřejně přístupných místech mimo provozovnu, protože nemá žádný přidaný nosič a v zóně placeného stání parkuje s platnou parkovací kartou,“ vysvětlila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.

Limuzína pod Prašnou bránou .
Limuzína pod Prašnou bránou .

Praha 1 ale s přítomností „vozu lásky“ rozhodně není spokojena. „Samozřejmě, že se nám to nelíbí, ale můžeme používat jen ze zákona platné pravomoci městské části. Parkování v centru je nedostatečné a rušení nepřichází v úvahu. Možné bude až po vybudování podzemních garáží, ale to není otázka blízké budoucnosti,“ nastínila budoucí plány mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

Pouze zaparkované auto

Podle magistrátu je parkování limuzíny v pořádku. „Pokud auto stojí na komunikaci a nejde o vrak, mělo by se jednat pouze o zaparkované auto. A je maximálně věcí policie shledat, zda vozidlo stojí v rozporu se zákonem,“ řekl tiskový mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Anketa

Vádí vám bílá limuzína lákající do erotického klubu pod historickou památkou?

Vadí mi to 1821
Nevadí mi to 223
Nevím 31

Server Lidovky.cz oslovil i majitele Darling Cabaretu, aby se k parkování limuzíny vyjádřil, do vydání článku však nepřišla žádná odpověď. Klub nabízí erotická show a striptýz. V jeho prostorách se také nacházejí společnice, jejichž služeb mohou návštěvníci využívat.

Jak v únoru upozornil deník Metro, reklamní auta v Praze obcházejí zákon a mnohdy blokují parkovací místa pro řidiče, kteří je skutečně potřebují. Navíc je velmi složité majiteli auta prokázat, že se jedná o reklamu.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...