Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Roky už cítím nejvíc po ránu...!

Česko

O zábavný vrchol vyhlášení nejlepších atletů roku se postaralo vystoupení zpěváka Romana Šebrleho

PRAHA Největší potlesk patřil jemu. Ačkoli se nestal českým Atletem roku, před sálem i televizními kamerami vícebojař Roman Šebrle ohromil. Svým pěveckým vystoupením připomněl hit autorské dvojice František Řebíček - Jiří Zmožek Už mi, lásko, není dvacet let, který v 80. letech vtrhl do hitparád.

Aplaus vestoje pak trval přes minutu. „Byl to bomba, zlatý hřeb večera, smáli jsme se ještě dlouho potom,“ líčil Rudolf Černý, počtvrté v řadě Trenér roku, který připravuje jak vítězku ankety Barboru Špotákovou, tak Juniora roku Jakuba Vadlejcha.

Diváky velmi pobavila vtipná verze Řebíčkova textu, o kterou se postaral scenárista a dramaturg Radan Dolejš. Olympijský vítěz z Atén 2004, světový rekordman a exmistr světa Šebrle, kterému bude zanedlouho pětatřicet, neváhal „shodit se“ rolí stárnoucího atleta.

„Vůbec mi to nešlo těžce z pusy, vždyť já už přesluhuju, jak říká můj trenér Dála Kupka. Já jsem pro každou legraci,“ smál se Šebrle, majitel bronzu z březnového halového mistrovství Evropy, pětinásobný vítěz ankety, který teď obsadil páté místo.

„Když jsem Romanovi posílal textík, nebyl jsem si jistý, jestli je tohle to pravé a zda to přijme. Jenže za chvíli mi volal a smál se! Tím jsem získal jistotu, že to bude dobré,“ líčil Dolejš.

Prý to bylo lepší než v Berlíně, smál se atlet Také Šebrle byl se svým vystoupením spokojený.

„Robert Změlík mi povídal, že to bylo lepší než v Berlíně,“ připomněl se smíchem srpnové mistrovství světa, kde obsadil jedenácté místo, a zmínil přitom kamaráda a rádce, vítěze OH v Barceloně v roce 1992.

Muzikálová zpěvačka Monika Absolonová hned po Šebrleho vystoupení směrem k nestárnoucímu atletovi zpívala: Ač poražen, jsi můj pán, zase zvítězíš.

„Jestli se příští rok naplní moje písnička, nebo Moničina, je ve hvězdách. Ale motivace pro mistrovství Evropy v Barceloně mám spoustu, nebojte se,“ ujistil Šebrle.

Také Absolonovou svým vystoupením a přístupem nadchl.

„Nebál se tropit si ze sebe šprýmy, tím hrozně stoupl určitě nejen v mých očích,“ pravila. Podle ní by Šebrle uspěl i jako zpěvák. „To si pište. Když jsme to ve studiu nahrávali, dámy od zvuku se ptaly - tak hezky zpívá opravdu Roman Šebrle? Myslím, že třeba Martin Maxa, ač můj kamarád, by se vedle Romana třásl o svoji pozici,“ dodala.

Velkého příznivce má Šebrle také v Dolejšovi. „Myslím, že my Češi máme málo symbolů, a Roman je jeden z nich. Své symboly je třeba hýčkat, a ne je shazovat,“ pokýval hlavou scenárista a dramaturg.

***

Píseň

*Co zpíval Roman Šebrle

*Už mi prostě není dvacet let, už mi není ani dvacet pět, a že to moc krásná léta jsou, přál jsem si, ať mi zůstanou.

*To u nohou mi ležel celý svět, stovku dal jsem za deset šedesát pět, skákal osm metrů, ba i dál, byl jsem vítěz, co málo prohrával.

*Čas otupí i ostrý břit, na druhou stranu mám dnes klid, budoucnosti kráčím naproti, jen mě u toho nikdo nefotí.

*Už mi prostě není třicet let, holt už mi je prostě třicet pět, roky odnesly mou nirvánu, už je cítím, nejvíc po ránu.

*Aspoň teď mám čas na knížky, kde je mých 215 do výšky, a kde pět set dvacet o tyči, dneska už mám pěkně po... srandě, co dřív snes jsem, už mne poničí...

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!