Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Romeo a Julie vychází jako komiks manga

Česko

PRAHA Klasické dílo světové literatury, nejslavnější příběh lásky od anglického dramatika Williama Shakespeara Romeo a Julie vychází jako komiks. Britská ilustrátorka Sonia Leongová mu dala podobu japonského stylu manga a příběh zasadila do současného Japonska. V překladu Martina Hilského, který se Shakespearovým textům léta věnuje, vychází nyní knížka v Albatrosu.

Leongová zasadila Shakespearovu tragédii do dnešního Tokia. Montekové a Kapuletové jsou v jejím podání dvě znepřátelené rodiny japonské mafie - jakuzy, Romeo je rockovou hvězdou a Julie dívenkou z módní tokijské čtvrti Šibuja.

Další bude Richard III.

Romeo a Julie je první knihou z nové edice Albatrosu nazvané Manga Shakespeare, která představuje dílo největšího světového dramatika a básníka prostřednictvím komiksu manga. Důraz prý nebude klást jen na vizuální styl, ale i na krásu Shakespearova jazyka a na citlivé dramaturgické zpracování. Další knihou z této edice bude Richard III., jehož vydání se plánuje na podzim.

Manga je japonské slovo pro komiks. Na Západě se tímto slovem označuje obvykle specifický styl kresby s prokresleným realistickým pozadím a stylizovanými postavami.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...