Ronaldo vystřelil United postup

V semifinále Ligy mistrů si zahrají tři anglické kluby.

Ve včerejších čtvrtfinálových odvetách zvítězil Arsenal 3:0 nad Villarrealem a bude bojovat o finále s Manchesterem United.

PORTO/PRAHA Po výhře 1:0 mohou fotbalisté Manchesteru United dál snít o obhajobě celkového vítězství v Lize mistrů. Výhrou na hřišti Porta tak napravili týden starou remízu 2:2 z Old Trafford.

K nelibosti portugalských fanoušků zápas rozhodl jejich krajan Cristiano Ronaldo nádhernou střelou z 35 metrů již v šesté minutě. Nedbaje toho, že na něj diváci při každém kontaktu s míčem pískali. Gólman Helton plachtil vzduchem pomaleji než míč, který skončil za jeho zády.

Manchester oplatil Portu pět let staré vyřazení ze soutěže, po němž Portugalci Ligu mistrů vyhráli, a postoupil do semifinále potřetí za sebou. Oproti předchozímu duelu se vrátil do sestavy Manchesteru stoper a kapitán Ferdinand a pomohl hostům udržet důležité čisté konto. Na lavičce Porta chyběl kvůli trestu kouč Jesualdo Ferreira.

Zatímco Manchester musel vyhrát, na hřišti Arsenalu se předpokládalo, že domácí začnou při vědomí výsledku z prvního nerozhodného duelu opatrně. Londýnský klub ale potvrdil slova svého kouče Wengera. Defenzivní hra mu není vlastní.

Od první minuty se usadil na polovině Villarealu a už v desáté minutě zvýšil své postupové naděje. Po narážečce s Fabregasem se dostal do šestnáctky Walcott a jeho lob zapadl přesně do sítě španělského týmu.

Hosté potvrzovali, že klíčová část Ligy mistrů je nezastihla v ideální formě. Nestačili soupeři v rychlosti, propadali v taktice, a když se už dostali po kombinaci před trestné území Arsenalu, jejich finální přihrávka postrádala přesnost.

Hosté potřebovali co nejdříve zlepšit ofenzivu, aby měli naději na postup, ale i po pauze byli výrazně horším týmem. Když jim Adebayor zasadil druhou gólovou ránu, bylo po nadějích.

V 69. minutě ještě přidal Van Persie po chybně odpískané penaltě třetí gól a londýnský klub už neměl sebemenší potíže dovést zápas do vítězného konce. Zvlášť když po protestech proti penaltě byl vyloučen hostující Eguren a Villarreal dohrával zápas v deseti.

***

Odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů Porto - Manchester Utd. 0:1 Branka: 6. Cristiano Ronaldo. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel. ŽK: Silvestre - Egurern, Cani, Godin. ČK: 68. Eguren. Diváci: 61 000. První zápas: 2:2, postupuje Manchester. Arsenal - Villareal 3:0 Branky: 10. Walcott, 60. Adebayor, 69. Van Persie z penalty. Rozhodčí: Busacca -Arnet, Navaro. ŽK: Vidič, Evra. Diváci: 50 000. První zápas: 1:1, postupuje Arsenal. Semifinálové dvojice: Chelsea - FC Barcelona. Manchester United - Arsenal