Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rošáda v ČT: od srpna má zpravodajství řídit Bradáč

Česko

PRAHA Výkladní skříň veřejnoprávní televize, zpravodajská stanice ČT 24, dostane nového šéfa. Stávajícího ředitele zpravodajství Milana Fridricha má od 1. srpna nahradit Roman Bradáč, který nyní v televizi působí jako vedoucí kanceláře generálního ředitele. „Rošádu oznámí Janeček ve středu na jednání rady,“ popisuje pod příslibem anonymity zdroj z Kavčích hor.

Ředitel Janeček se nechtěl přímo k uvedené výměně vyjádřit. „Eventuální změny oznámím ve středu. Vydržte prosím, třeba budete překvapeni,“ odepsal LN v SMS zprávě.

Že se ve středu chystá představení personálních změn, potvrdili i členové rady televize. „Je to tak plánované. Co přesně bude oznámeno, ale netuším,“ řekl Jaroslav Dědič.

O výměně Bradáče za Fridricha se spekuluje už delší dobu. Původně se uvažovalo, že k úpravě dojde už v březnu. „Koluje to tady, ale neoficiálně,“ přiznal tehdy šéf rady Jiří Baumruk. Nyní by už mělo být definitivně jasno. „Považoval bych to za chybný krok, jestli je to pravda,“ uvedl k možné změně Václav Moravec, moderátorská jednička stanice ČT 24.

Autor: